Bahçeli Tuzağı… Akp-Hdp Anayasası… Hdp Barajı Hile İle Geçti

ANKARA (ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, seçim sonuçları üz...

Haberler 04.11.2015, 13:25
Bahçeli Tuzağı… Akp-Hdp Anayasası… Hdp Barajı Hile İle Geçti

ANKARA (ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, seçim sonuçları üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirmeye devam ederken önemli iddialarda bulundu. Yılmaz, “Bahçeli milleti tuzağa düşürdü. AK Parti ve HDP bu sonuçlarla Türk milletinin kaderini her şekilde değiştirebilir. Bu saatten sonra olacakların tek mimarı Devlet Bahçeli’dir” açıklamasında bulundu.

Yılmaz, yazılı açıklamasında 7 Haziran sonuçlarının Türkiye için “hayırlı” olduğunu belirterek, “1 Kasım seçim sonuçlarına göre ise APK ve HDP anayasa yapma sayısını yakaladı” ifadelerini kullandı.

“Başkanlık Türk milletine hayırlı olsun” diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

“7 Haziran sonuçlarına göre ne AK Parti ne de AK Parti ve HDP vekil sayısındaki toplam sayı anayasa değiştirmeye yetmiyordu. HDP 80 ve AK Parti 258 vekil ile toplamda Anayasaya dokunulamıyordu. Şimdi alınan sonuçlara göre bu iki parti Anayasa yapma yeterliliği olan 367 millet vekili sayısını fazlası ile geçmiştir. Böylece HDP ve AKP Türk milletinin kaderini başkanlık sistemi dahil her şekilde değiştirebilir.

-HDP BARAJI HİLE İLE Mİ GEÇTİ?-

Sandıklar doğudan açılarak gelirken ve sandıkların yüzde 80’i açılmışken, kalan yüzde 20 batı oyları olmasına rağmen ne oldu da batıdan gelen oylar HDP lehine döndü. Halbuki tam tersi olmalıydı düşüş devam ederek HDP baraj altında kalmalıydı” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@