Bahçeli: Türkiye Cumhuriyeti Zaferlerimizin Simgesidir

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti’ni kayyuma devretme iştah...

Haberler 29.10.2015, 11:45
Bahçeli: Türkiye Cumhuriyeti Zaferlerimizin Simgesidir

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti’ni kayyuma devretme iştahıyla dolup taşan “İşgal komiserlerine”, milli serveti kursaklarında gizleyen “haramzadelere” söylenecek sözlerinin bitmediğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti zaferlerimizin simgesidir. Bu simgeyi küçültmek, küçümsemek, küçük görmek ulufe ve paye peşinde koşan asalakların, devlete çöreklenmiş organize suç ve yolsuzluk şebekelerinin yanına bırakılmayacaktır” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamayla, bütün vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını bildirdi.

Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin ağır bedeller sonucunda kurulmuş, haksız, insanlık dışı ve gayri meşru engel ve emelleri aşarak temellenmiş bir Milli Mücadele eseri olduğunu belirttiği açıklamasında, “Elbette Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen milliyetçi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir. Türk milleti 92 yıl önce hilalin bahtını açmış, geleceğin kapısını aralamış, vatanın kara talihini aydınlatmıştır. Cumhurun bizzat egemenliği devralması geçtiğimiz yüzyılın en mühim stratejik şahlanışı, en kayda değer tarihsel silkinişi olarak milli hafızalardaki yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti yalnızca düşman unsurlara karşı kazanılmış zaferlerin mahsulü değildir” dedi.

-“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN ALDIĞI AĞIR YARALARLA CAN ÇEKİŞMEKTEDİ”-

Milli ve üniter bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin “aldığı ağır yaralarla can çekişmekte” olduğunu belirten Bahçeli, “Devletimize anlam katan, geleceğimize istikamet çizen, birlikte yaşamanın asgari müştereklerini tanzim eden milli ve hukuki kurallar hızla, önüne geçilemez bir şekilde itibar ve irtifa kaybetmektedir. Türkiye; adaleti, ahlakı ve milli haysiyeti kalmamış bir zihniyetin eliyle aşama aşama dibe çekilmekte, yürüyüşü kösteklenmektedir. Şu an hukuksuzluk egemen, haksızlık revaçtadır. Demokrasi kundaklanmakta, hak ve hukuk arayışları sekteye uğratılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, 92 yıl sonra ilk kez bu kadar zordadır, ilk defa bu denli darlık ve buhran içinde yüzmektedir. Egemenlik tek kişinin tekeline fiilen havale edilmekte, devletin bekası ve tarihi çıkarları yok sayılmaktadır. Gidişat hayırlı değildir” ifadelerini kullandı.

-“BARIŞ VE KARDEŞLİK İKLİMİNİN HİÇ OLMADIĞI KADAR KARARMIŞ, KARANTİNAYA ALINMIŞTIR”-

Huzur ve sükûnet ortamı, barış ve kardeşlik ikliminin hiç olmadığı kadar kararmış, karantinaya alınmış olduğunu savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Türkiye ilkel dürtülerin, iki yüzlü niyetlerin, istismarcı politikaların, iradesiz yöneticilerin, isyankar mihrakların elinde bitap ve bitkin düşmüştür. Maalesef Türk milleti kaygı ve korku içindedir. Cumhuriyet’e diş bileyen, milli birlik ve kimliğe ters bakan kim ya da kimler varsa etkin, hatırlı, sözü geçen, mevki ve yetki sahibidir. Bunlar sayesinde felaketler otomatiğe bağlanmış, fenalıklar kökleşmiştir. Bir yanda bölücü terörün hainlikleri, diğer yanda iktidar zümresinin melanetleri güzel ülkemizi karanlığa hapsetmiştir."

-“REZALET VE İHANET YARIŞI SÜRÜYOR”-

Cumhuriyet’in 92. yıldönümünde Türk milletinin susturulması, Türklüğün durdurulması maksadıyla “rezalet” ve “ihanet” yarışının sürdüğünü savunan Bahçeli, “Cumhuriyeti kötüleyenlerin, milli birlik ve bin yıllık kardeşlik hukukuna içten içe kin ve nefret duyanların oyunları artmış, demokratik kültür ve teamüllere saldırıları sabır ve tahammül eşiklerini kırma noktasına kadar bükmüştür. Türkiye Cumhuriyeti 92 yıl sonra yeniden kurtarılmayı beklemektedir. Bunu yapacak, bu milli ve tarihi görevi layıkıyla yerine getirecek, hasretle beklenilen hesaplaşmayı gerçekleştirecek tek merci ise büyük Türk milletidir" dedi. 

-“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ KAYYUMA DEVRETME İŞTAHIYLA DOLUP TAŞAN…”-

Türkiye Cumhuriyeti’ni kayyuma devretme iştahıyla dolup taşan “İşgal komiserlerine”, milli serveti kursaklarında gizleyen “haramzadelere” söylenecek sözleri olduğunu belirten Bahçeli şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti zaferlerimizin simgesidir. Bu simgeyi küçültmek, küçümsemek, küçük görmek ulufe ve paye peşinde koşan asalakların, devlete çöreklenmiş organize suç ve yolsuzluk şebekelerinin yanına bırakılmayacaktır. Türk milleti devletini yaşatacak kudrettedir. Türk devleti Cumhuriyet tacını gurur ve şerefle taşıyacak kabiliyet ve kalitededir. Yeter ki tahribatlar onarılsın, yeter ki hüsran ve yalan dolu dönem son bulsun. Niyazım odur ki, Rabbim milletimizi bu cinnet ve cinayet dolu günlerden çıkarsın. Haram ve hıyanet sultasını sonlandırma mücadelesi veren Türkiye sevdalısı yüreklerin yar ve yardımcısı olsun. Bu düşüncelerle kökeni, yöresi ve mezhebi ne olursa olsun bütün vatandaşlarımın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, en içten sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran milliyetçi kahramanlara, şehadetleriyle bizlere bağımsız yaşama duygusunu aşılayan muhterem şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@