‘Bahçeli O Koltukta Oturamaz'

ANKARA (ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, se&...

Haberler 02.11.2015, 16:15
‘Bahçeli O Koltukta Oturamaz'

ANKARA (ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, seçim sonuçları üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirirken, “Türklüğün adını daha fazla  kirletemez.  Hiçbir Türk evladı bu sonuçla o koltukta oturmaz” dedi.

Yılmaz açıklamasında Bahçeli’ye “Türk milletinden derhal özür dile” sözleriyle seslenirken, “Ya o koltuktan çekil ya bu milletin yakasından düş” ifadelerini kullandı.

“Biz başımızın çaresine millet olarak bakarız sen gölge edip durma” diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Sen kime hizmet ediyorsun? Senin derdin ne?  Türklük alçaldıkça bu nasıl bir sevinç, bu nasıl bir görev aşkıdır. Kurt musun, çakal mısın? Yoksa kurt postuna bürünmüş, Demirtaş’ın arkasına Türklüğü düşüren bir Truva atı, tilki misin? Nesin arkadaş, yapıştın Türklüğün yakasına tarumar ettin milleti.

Bu milletten özür dile ve temsil edemeyeceğin bir büyük milletin adını ağzına alma. Bu millet senin ağzında oyuncak olamayacak kadar, PKK uzantısı bir siyasi hareketin gerisine düşemeyecek kadar şerefli ve onurlu bir millettir. Bunu sakın unutma. Gün gelir senden de bu millet hesap sorar.

Kendin ne yaparsan yap. Ne adına siyaset yapıyorsan onu da yap. Ama adına sakın Türklük deme. Sen bir tek Türkü dahi temsil edemezsin. Türk milletini temsil eden bir anlayış HDP zihniyetinin gerisinde

İnsanda biraz ecdada saygı olur. Ben ısrarla bir Türk evladının o koltukta bu sonuçtan sonra oturacağına ihtimal vermiyorum. Senin de eğer gerçek manada Türk milletini işgal etmek gibi bir niyetin yoksa orada oturmazsın. Fakat niyet bozuksa yüzde 1 bile olsa oturmaya devam edersin.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@