Bahçeli: Böyle Giderse Kudüs'te Savaş Tercih Olarak Karşımıza Çıkacak, ABD Engel Olursa...

MHP Lideri Devlet Bahçeli Kudüs konusunda çok sert açıklamalarda bulundu. İsrail'e terör devleti ifadesini kullanan Devlet bahçeli gelinen durumun sabredilmesi imkansız bir sınıra geldiğini ifade ederek bölgesel savaş uyarısında bulundu.

Bahçeli: Böyle Giderse Kudüs'te Savaş Tercih Olarak Karşımıza Çıkacak, ABD Engel Olursa...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Toplantısı kapsamında kürsüye çıktı. Konuşmasında gündem başlıklarını, muahelefetin eleştirilerini ele alan MHP Lideri Bahçeli Kudüs konusunda da önemli ifadeler kullandı. 

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşmasının başında İsrail Başbakanı Netanyahu'nun insanlık suçu işlediğini ifade etti. Çocukların kan revan içinde gömülmek zorunda kalındığını ifade eden Bahçeli, 400 yıl hakimiyetimiz altında olan Kudüs'un yardım beklediğini ifade etti. Biz Kudüs'e, Kudüs bize hasret ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli, melekler şehrinde şeytanların cirit attığını ifade etti. 

"İsrail hükümeti katletmekten başka bugüne kadar hiçbir şey yapmamıştır. Bir karar aşamasına gelinmiştir. İsrail terörü hazmedilmesi imkansız bir sınırdadır. Böyle giderse, vahşet durmazsa ya küresel ya da bölgesel bir savaş son tercih olarak karşımıza çıkacaktır."

Kudüs'un tüm Müslümanların herkesin sorunu olduğunu ifade eden Bahçeli, İsrail yönetiminin yayılmacı politkalarının hem barışı hem istikrarı hemde küresel sistemi de direkt tehdit etmektedir, dedi. Filistin konusunda yapılması gerekenler hakkında da konuşan Devlet Bahçeli, İsrail'in saldırılarının bitmesi gerektiğini, işgal ettiği yerlerden çıkması gerektiğini ve bölgede eşit, adil ve 2 devletli sistemin kurulması gerektiğini söyledi 

BÖLGEYE GİDELİM, ABD ENGEL OLURSA İNCİRLİK'İ BOŞALTALIM

Devlet Bahçeli konuşmasına "Tarihin sesine kulak verilmeli, Türk milleti yeni bir nöbet için devreye girmelidir. Çare olursa biz gidelim, biz koşalım, akan kanı durduralım. Huzur, istikrar ve güvenliği el birliği ile temin edelim. Kudüs'ün her karşısında izimiz vardır. Kudüs bizi bilir, biz Kudüs'ü biliriz. ABD, bunun önünde engelse NATO üyeliğini tartışmaya açalım, Kürecik'i, İncirlik'i boşaltalım gitsin. Onlardan korkan en az onlar gibi olsun." sözleriyle devam etti. 

Kudüs konusuna dair son cümlesinde ise Bahçeli Mescid-i Aksa onurumuzdur, bizim hedefimiz hakka sahip çıkıp şeytanları taşa tutmaktır, ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@