Bahçeli: Bir İktidar Değişikliğinde Ya Bunlar Yüce Divan'a Gidecek Ya Bunlar Bu Ülkeden Kaçacaklar

AMASYA (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın g...

Haberler 27.10.2015, 14:50
Bahçeli: Bir İktidar Değişikliğinde Ya Bunlar Yüce Divan'a Gidecek Ya Bunlar Bu Ülkeden Kaçacaklar

AMASYA (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geceleri uyuyamadığını savunurken, "Erdoğan '1 Kasım’da seçim sonuçları farklı çıkar, AKP’nin dışında bir koalisyon oluşur ise benden bunun hesabını sorarlar veya birisi tek başına iktidar olursa hele hele beni hiç bırakmaz Yüce Divan’a gönderirler' diye gece gündüz yatmıyor. Bunun için muhtarların yakasından yapışmış yalvarıyor" açıklamasında bulundu. 

MHP lideri Devlet Bahçeli 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Amasya’da açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştiriken, “Recep Tayyip Erdoğan geceleri uyuyamıyor. '1 Kasım’da seçim sonuçları farklı çıkar, AKP’nin dışında bir koalisyon oluşur ise benden bunun hesabını sorarlar veya birisi tek başına iktidar olursa hele hele beni hiç bırakmaz Yüce Divan’a gönderirler' diye gece gündüz yatmıyor. Bunun için muhtarların yakasından yapışmış yalvarıyor. Güneydoğu Anadolu’dan bazı önemli şahısları çağırıp yalvarıyor PKK’dan vazgeçin tekrar bana oy verin ben istediğinizi yaparım diyor. Bir iktidar değişikliğinde ya bunlar Yüce Divan’a gidecek ya da bunlar bu ülkeden kaçacaklar” dedi.

-“İNADINA MHP DEYİN”-

“Tek yanlı düşüncelerle bizi sorgulamayın, yargılamayın” diyen Bahçeli, “Biraz da MHP’yi dinleyin sonra da akşamın karanlığında baş başa kaldığınız anda bir değerlendirme yapın. MHP haksızsa oy vermeyin. Ama MHP bir mağduriyete muhatap oluyorsa artık karar sizin. İnadına MHP deyin” ifadelerini kullandı.

-“BU ADİL OLMAYAN BİR SEÇİMİN TOHUMLARINI ATMAKTIR”-

7 Haziran seçim sürecinde AK Partinin devletin bütün imkânlarını kullandığını, tüm propaganda araçları devlet imkânıyla yaptığını ileri süren Bahçeli şunları kaydetti:

“Televizyonlarda bir hegemonya kurulmuş ve seçimlere o şekilde hazırlanmıştır. Geçmişteki vaatlerini tekrarlayarak seçim üzerinden bir çoğunluk sağlama düşüncesiyle hareket etmiştir. Adalet ve kalkınma partisinin bu gayretinin dışında o partinin 12 yıl boyunca hem genel başkanlığını hem başbakanlığını yapmış olan şimdiki Sayın Cumhurbaşkanın Recep Tayyip Erdoğan bu defa geçmişteki imkânlarının tekrar musluğunu açmış, cumhurbaşkanlığı makamını örtülü ödenek de dâhil her türlü imkânı seferber etmiştir. İşi gücü yokken ya Türkiye’de ya dünyada gezerek her gittiği yerde de seçim üzerinden nutuklar atarak bir kara propagandanın aracı olmuştur. Düşünün MHP kıt imkânlarla bu seçim döneminde 54 ili ziyaret ederek seçim mitinglerini düzenlerken sadece ve sadece Cumhurbaşkanlığının ne idüğü belirsiz açılış törenleri ve bazı tesislerin temel atma törenlerine 54 defa katılmak suretiyle oralarda AKP lehine konuşmalar yapmıştır. Bu haksız bir rekabettir. Bu adil olmayan bir seçimin tohumlarını atmaktır. Bu devletin imkânlarını seferber ederek millete zulümdür. Milletin kanaatlerini değiştirme arzusudur. Nitekim böyle bir seçim sonrasında herkeste uyanan kanaat tekrar bunlar tek başına iktidara geliyorlar olmuştur.”

-“KAMUOYU ARAŞTIRMASI YAPAN KURULUŞLAR AKP’YE AYRICALIKLI DAVRANMIŞTIR”-

“Kamuoyu araştırması yapan kuruluşlar özellikle AKP’den beslenenleri televizyonların her gece birisinde bulunmak suretiyle AKP’ye ayrıcalıklı davranmıştır” diyen Bahçeli, “Böyle bir ortam içerisinde tek başına iktidar olması planlanan, düşünülen ve milleti de o anlamda aldatmaya çalışanlar 7 Haziran akşamı balkon konuşması için hazırlılar yağarlarken bir baktılar ki yüzde 9 oy kaybıyla 258 milletvekili çıkarmasına rağmen tek başına iktidar olamamışlardır. Bu onları büyük bir hayal kırıklığına ayrıca da Recep Tayyip Erdoğan’ın korku sarmalına girmesine neden olmuştur” ifadelerini kullandı.

-“BAŞKA TÜRLÜ BİR KOALİSYONUN OLUŞMASINA FIRSAT TANIMAYACAK SİYASİ TAKTİKLER UYGULANMIŞTIR”-

Türkiye’nin 11 ayrı koalisyon tecrübesiyle belli bir birikime sahip olduğunu söyleyen Bahçeli, “Başka türlü bir koalisyonun oluşmasına fırsat tanımayacak siyasi taktikler uygulanmıştır. Bunun içinde AKP’nin genel başkanını vesayet altına almıştır. Onu siyasi amaçları için kullanmaya çaba göstermiştir. Çünkü tek başına iktidar olamama hali, arkasından farklı bir koalisyon yapılması Recep Tayyip Erdoğan’ın korkulu rüyası olmuştur. ‘17-25’in hesabını bana sorarlar, çözüm sürecini benden sorarlar, PKK’ya verdiğim siyasi destekleri ve onların siyasallaşması sürecin hesabını benden sorarlar’ diyerek seçim yapıp koalisyon hükümetleri kurulmaktansa Türkiye’yi bir seçime zorlamayı tercih etmişlerdir. MHP ile randevunuz 17 Ağustos olunca, ‘hele şunlara da bir uğrayalım. Bunlarla koalisyon kurmayı düşünmüyoruz ama gene de yoldan geçerken kapılarını çalmış olalım diyerek bize müracaat ediyorsunuz. Vesayet altındaki başbakan aklınca bizi oyalayacak sonrada bunlarla da koalisyon olmayacak düşüncesini kamuoyuyla paylaşmak için bizimle önce hoşsohbet yaptı. Sonra memleketin karşı karşıya kaldığı sorunlar üzerinden düşüncelerini bizimle paylaşmıştır. Arkasından da azınlık hükümeti konusundaki düşüncemizi, erken seçim konusundaki düşüncemizi de öğrenmek istemişlerdir” diye konuştu.

-“HAYIR YALANIYLA KENDİLERİNİN KORKAKLIĞINI, BECERİKSİZLİĞİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞMIŞLARDIR”-

AK Partinin, kendilerinin dört maddesini kabul edecek durumda olmadığını söyleyen Bahçeli, “AKP’nin tükenişidir. AKP’ye oy veren kardeşlerimiz dışında milletvekili, bakan kim varsa hepsinin Yüce Divan’a gitmesi gerekmektedir. Bu kabul edilmeyince bir saat sonra Sayın Ahmet Davutoğlu bir açıklama yaptı ve bizim her şeye hayır dediğimizi söylem suretiyle, ‘MHP ile ne görürseniz görüşün hepsine hayır diyor, bunlardan bir şey olmaz mantığıyla’ kendilerinin kusurunu örtmeye kalkmışlardır. Gerçek budur. Böyle bir durum karşısında ben hazırlıklı gitmiştim. Hadi buyurun koalisyon kuralım dediklerinde ‘acaba biz blöf mü yapıyoruz, palavra mı atıyoruz yoksa Adalet ve Kalkınma Partisi üzerinden oyun mu oynuyoruz’. Onun için yanıma bir siyah çanta almıştım. O siyah çantada AKP ile MHP’nin şartları oluştuğu takdirde nasıl bir koalisyonun kurulacağı hazır haldeydi. Onu açtım. Burada nasıl bir koalisyon kurulacağına dair doya vardır ama bu buradaki konuşmalarınız çerçevesinde bunu size şimdi vermiyorum. Ama bu dört şartı kabul etmeniz halinde en kısa zamanda 45 güne kadar MHP-AKP koalisyonun kurulabileceğini söylemiştik. Ama onlar Televizyona çıkıp bir hayır yalanıyla kendilerinin korkaklığını, beceriksizliğini gizlemeye çalışmışlardır” dedi.

-“BUZDOLABI YETMEZ, ONU ORADA KOKUT ÇÖPE AT”-

AK Parti'ye çözüm süreci üzerinden yüklenen Bahçeli, “Buzdolabına almışlar süreci. Buzdolabı yetmez, onu orada kokut, çöpe at. Silahları betona gömecekmiş. Niye betona gömüyorsun? Birileri betonu kırıp çıkartırsa ne olacak. PKK’yı Türkiye Cumhuriyeti Devletine teslim edeceksiniz. Silahların hepsi silahlı kuvvetlerimizce teslim alınacak ve bir envanter yapıp Türkiye Cumhuriyeti Devletine emanet edilecek. Katil, ihanetçi kim varsa hepsinden yüce adalette hesap sorulacak. Masum olanlar yuvalarına, katil ve suçlu olanlar da cezaevlerine gönderilecek. Bunları yapmaktan korkuyorlar. MHP’yi gözden düşürmek için ‘Serok Ahmet’ çıkıyor, ‘Bunlar hayırcı’ diyor. Sen PKK’dan yana evet diyorsan biz hayır diyoruz. o zaman MHP milletimize diyor ki hayırda hayır var” diye konuştu. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@