Bahçeli: Atatürk Pes Etmeyen Bir Ruha Sahip

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 77. ...

Haberler 10.11.2015, 12:35
Bahçeli: Atatürk Pes Etmeyen Bir Ruha Sahip

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 77. ölüm yıldönümünde anarak, “Her ne kadar milli varlık ve bekamız üzerinde sinsi oyunların, karanlık hesapların projelendirip sahnelenmesi için özel bir çaba sergilense de Türk milleti kurucu değerlere sonuna kadar bağlı ve sadıktır... Atatürk pes etmeyen bir ruha sahiptir” dedi.

Bahçeli, Atatürk’ün 77. ölüm yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Atatürk’ün pes etmeyen bir ruha, taviz vermeyen bir mizaca, inandıklarını söylemekten nedeniyle bir mesaj korkmayan bir vicdana, vatan ve milleti için her şeyi feda edecek bir şuura sahip fazilet ve hamiyet mihveri olduğunu belirtti. Atatürk’ün 57 yıllık kısa ömrüne adeta koskoca bir tarih sığdırdığına, cepheden cepheye koşarak, gönülden gönüle aktığına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yaparak milletin kalbinde taht kurduğuna dikkat çeken Bahçeli, şunları ifade etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; inançlarının derinliği, heveslerinin yüksekliği, ufkunun genişliği, Türk milletine duyduğu engin sevgisiyle anlamak, bu şekilde hakkını teslim etmek lazımdır. Elbette her fani gibi devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Atatürk de 77 yıl evvel hayata gözlerini yummuştur. Fakat geride bıraktığı hatıralar, emanet ettiği büyük miras, üzerinde titrediği bağımsız yaşama azmi ilk günkü kadar taze ve heyecan vericidir. Her ne kadar milli varlık ve bekamız üzerinde sinsi oyunların, karanlık hesapların projelendirip sahnelenmesi için özel bir çaba sergilense de Türk milleti kurucu değerlere sonuna kadar bağlı ve sadıktır. 10 Kasım’ı bir matem günü olarak görmek ve anmak yerine aziz Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü daha iyi tanımak, tanıtmak için eşsiz bir fırsata dönüştürmek gerekmektedir. Aziz Atatürk hiç kimseyi aldatmadan, ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüyerek; aleyhinde bulunan çevrelere, yolundan çevirmeye çalışan odaklara aldırmayarak önündeki tüm engelleri birer birer aşmasını bilmiştir. Nitekim Türk milletinin umudu olmuş, Türk vatanına yepyeni bir çığır açmıştır. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefatının 77. yıldönümünde Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” (ANKA)
(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@