Bahçeli: 1 Kasım'da, Pkk'yı Hükümete Taşıyan İşbirlikçi Zihniyetin Tasfiyesi Mutlaka Sağlanacak

ANKARA (ANKA) –1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde MHP&...

Haberler 18.09.2015, 09:05
Bahçeli: 1 Kasım'da, Pkk'yı Hükümete Taşıyan İşbirlikçi Zihniyetin Tasfiyesi Mutlaka Sağlanacak

ANKARA (ANKA) –1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde MHP’yi temsil edecek liste açıklandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili adaylarına başarılar dilerken, “1 Kasım’da, PKK’yı hükümete taşıyan işbirlikçi zihniyetin tasfiyesi mutlaka sağlanacaktır. Milli uyanış, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’le bütünleşerek Türkiye’nin talihini değiştirecek, engelleri söküp atacaktır. Bunun önüne hiçbir art niyetli, hiçbir saray beslemesi geçemeyecektir” açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın verdiği bilgiye göre, 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde MHP’yi temsil edecek milletvekili adayları listesi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin aday listelerinin açıklanmasıyla ilgili açıklaması EtikHaber isimli internet haber sitesinde yayınlandı.

MHP milletvekili aday listesini saat 11.00’de Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edecek.

MHP Lideri Bahçeli, aday listelerine ilişkin açıklamasında 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin 1 Kasım 2015 Pazar günü tüm yurtta yapılacağını belirterek, demokrasi imtihanına kısa bir süre kaldığına dikkat çekti.

MHP’nin milletvekili aday listesini dikkat ve titizlikle hazırlayarak, daha önceden belirlenen takvim süresi içerisinde YSK’ya teslim edeceğini ifade eden Bahçeli, “Hiç şüphe yoktur ki, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Türkiye’nin gerilim ve tehlike dolu bir ortamında gerçekleşecektir. Bölücü terör bir numaralı sorun olarak ülke gündemine yerleşmiştir. Türkiye üzerinde tarihsel hesap ve emeli olan çevreler zincirleme nifak üretimini artırmışlardır. Bin yıllık kardeşlik hukuku hırpalanmakla kalmamış, çok açık hedef yapılmıştır. Kardeş kavgası çıkarmak maksadıyla iç ve dış tüm karanlık odaklar heves ve hızla devreye girmişlerdir” dedi.

-“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ SİSLİDİR”-

Milli birlik ve beraberliğin kıskaca alındığını savunan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Türkiye’mizin şu an ki hali hiçbir vicdan sahibinin, hiçbir vatan ve millet sevdalısının kabullenemeyeceği kadar yürek yaralayıcıdır. Sosyal çöküş riski, siyasal dağılma tehlikesi, ekonomik iflas ihtimali birbirine eklemlenerek, birbirini tetikleyerek kaos planlarına hizmet etmektedir. Ülkemizin geleceği sislidir. Bu sisi dağıtacak, bu tehdidi bertaraf edecek elbette büyük Türk milletinin engin ve şaşmaz irade ve ferasetidir. Bu itibarla 1 Kasım yeni bir imkan, yepyeni bir demokrasi fırsatı olarak önümüzdedir. 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinden çıkan sonucu beğenmeyen, koalisyon kurulmasının önüne geçerek ülkeyi seçime götüren AKP zihniyeti önümüzdeki süreçte hak ettiği demokratik bedele katlanacaktır.

-“PKK’YI HÜKÜMETE TAŞIYAN ZİHNİYET”-

1 Kasım’da, PKK’yı hükümete taşıyan işbirlikçi zihniyetin tasfiyesi mutlaka sağlanacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in her aziz evladı kutlu değer ve ülküleri uğruna, dün olduğu gibi, her fedakârlığı yine yapacak, yine fazilet ve vakarıyla mücadelesini sürdürecektir. Nitekim Türkiye’nin kurtuluşu da buna bağlı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 550 milletvekili adayı inanmış bir yürekle hem ülkesini hem de Türk milletinin varlığını yüceltmek için her zorluğu göğüsleyecektir. Milletvekili aday listesinde yer bulan veya bulamayan dava arkadaşlarım el ele, gönül gönüle, gıpta edilecek bir heyecan ve vatan aşkıyla zalimin, hainin, haramzadenin oyunlarını bozacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara gelmesinin ilk şartı budur.

-“ADAYLARIN BELİRLENMESİ KOLAY OLMADI”-

Seçimlere Milliyetçi Hareket saflarında katılmak için yoğun ilgi ve teveccüh gösteren çok değerli arkadaşlarımız arasında 550 milletvekili adayının belirlenmesi kolay olmamıştır. Zira her bir adayımız birbirinden değerlidir. Aday listemizde yer almaları kısıtlı imkânlar nedeniyle mümkün olamayan ve yoğun başvurular arasında yapılması kaçınılmaz olan seçim sonucu arzu ettikleri yerlerde bulunamayan arkadaşlarımızın bu durumu anlayışla karşılayacaklarına eminim. Milliyetçi Hareket Partisi iktidara susamış, başarıya inanmış kadro ve mensuplarıyla 1 Kasım’da sandıktan alnının akıyla çıkacak, Türkiye’nin yönetimine gelecektir. Günden güne eriyen AKP’ye karşı, kademe kademe büyüyen, gittikçe güçlenen Milliyetçi Hareket Partisi 1 Kasım’da iktidar olacak, ülkemizi musibet ve felaketlerin çekim alanından çıkaracaktır. Terörü bitirecek kuvvet Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Sosyal ve ekonomik reform ve tamiratları sırasıyla yapacak kudret de Milliyetçi Hareket Partisi’den başkası olamayacaktır. İktidar ufku görünmüştür.

-“SİNSİ PLANLARA MİLLİYETÇİ BİR CEVAP VERİLECEK”-

Milli uyanış, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’le bütünleşerek Türkiye’nin talihini değiştirecek, engelleri söküp atacaktır. Bunun önüne hiçbir art niyetli, hiçbir saray beslemesi geçemeyecektir. Türkiye’nin geleceğine kastetmek isteyen melun kuşatmaya, Türk milletini bir kardeş kavgasına sürüklemeyi amaçlayan karanlık hesaplara ve Türkiye’yi içten çökerterek teslim almaya çalışan sinsi planlara 1 Kasım’da milliyetçi bir cevap verilecektir. Bu cevap da Milliyetçi Hareket’in iktidarı olacaktır. Şimdi sırayı bağrı yanan Anadolu’yu ayağa kaldırmak almıştır. Bütün aday arkadaşlarımız bugünden itibaren seçim çevrelerine gidecekler ve aziz milletimizin desteğini ve helalliğini alarak 1 Kasım’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidarın burçlarına taşıyacaklardır. Cenab-ı Allah Türkiye sevdasıyla yola çıkan gönül erlerinden himayesini esirgemeyecek ve hepsini inşallah muzaffer kılacaktır. Milletvekili adaylarımıza üstün başarılar diliyorum. 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ülkemize, milletimize, bütün siyasi partilere hayırlı olmasını temenni ediyor; sandıkta tecelli edecek milli iradenin huzur, sükûnet, güvenli ve yüksek katılımla gerçekleşmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” (ANKA/DEVAM)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@