Baharda 'kara Kış' Uyarıları: Kuvvetli Kar Yağışı, Fırtına…

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iç kesimlerde beklenen kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece saatlerinden itib

Haberler 08.04.2015, 12:31
Baharda 'kara Kış' Uyarıları: Kuvvetli Kar Yağışı, Fırtına…

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iç kesimlerde beklenen kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece saatlerinden itibaren Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik, Bursa'nın güneyi, Eskişehir, Çankırı'nın kuzeyi, Bolu, Karabük, Kastamonu çevreleri, Sakarya, Düzce ve Burdur'un yüksekleri ile Isparta çevrelerinde başlayacak olan karla karışık yağmur ve kar yağışlarının Cuma günü sabah saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli olmasının beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, başta ulaşım sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların, dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti.

-KUVVETLİ RÜZGAR-

Bu gece saatlerinden sonra kuvvetlenecek rüzgarın yarın İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Yozgat, Sivas, Niğde, Nevşehir), Doğu ve Güneydoğu Anadolu , Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde güneyli yönlerden , Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Meteoroloji, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı da vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@