Bağımsız Büro-Sen'den Başbakan'a Çağrı: Memurlar Sizden Çözüm Bekliyor

ANKARA(ANKA) - Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, 1 Kasım se&...

Haberler 08.11.2015, 08:50
Bağımsız Büro-Sen'den Başbakan'a Çağrı: Memurlar Sizden Çözüm Bekliyor

ANKARA(ANKA) - Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmayı garantileyen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunarak, yaklaşık 3 milyon memurun sorunlarının çözülmesi için harekete geçilmesini istedi.

Bağımsız Büro-Sen Başkanı Kızılkaya yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım milletvekili genel seçimlerinin yüksek katılım ve demokratik bir ortamda gerçekleşmesinden duyulan memnuniyeti dile getirerek, sandıktan çıkan sonuca tüm kesimler tarafından saygı duyulması gerektiğinin altını çizdi. Sandıktan çıkan sonucun Türkiye’de huzur, güven ve istikrar ortamını sağlamasını dileyen Kızılkaya, “Türkiye’nin kötülüğünü düşünmek, insanımızın sıkıntılı ve güvensiz bir yaşam sürmesini beklemek ve bunu dilemek hainliktir. Hükümetlerin yanlışları elbette eleştirilir, yanlışın karşısında tavizsiz dimdik durulur, ancak ülkemizin ve milletimizin aleyhine faaliyetler karşısında da 78 milyon bir ve tek vücut olarak dikilmeyi biliriz. Türkiye son dönemde huzuru her zamankinden daha fazla hak etmiştir. Bu nedenle artık seçim ve hükümet tartışmaları bir kenara bırakılarak ülkenin asli sorunlarına odaklanılmalıdır” dedi.

 

-“3 MİLYON MEMUR SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR”-

 

Yaklaşık 3 milyon memurun sorunlarının çözülmesi için hükümetten adım atmasını beklediklerini belirten Kızılkaya, “Bu ay sonu kurulması planlanan yeni dönem hükümetin ilk icraatlarının başında memurların çözüm bekleyen sorunları gelmelidir. İnsanca bir yaşam için tüm memurlara hak ettikleri ücretler verilmeli ve memurun iş güvencesinin üzerinde hiçbir tehdit unsurunun bulunmaması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin toplumsal refah ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu belirten Kızılkaya, polisi, öğretmeni, avukatı, sağlıkçısı gibi milyonlarca memurun toplum huzuru için azami gayret sarf ettiğini belirterek, “Ülke huzurunu muhafaza etmek sadece hükümetin değil vatanını seven her memurun da görevidir. Bu nedenle memurların toplumsal sorunlara kayıtsız kalamayacağı gibi Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan da talebimiz 3 milyon memurun sorunlarına kayıtsız kalınmaması ve çözüme kavuşturulmasıdır” açıklamasında bulundu.

 

-“MALİ HİZMETLER SINIFI OLUŞTURMALI”-

 

Kızılkaya ayrıca, Maliye Bakanlığı içerisinde çok parçalı bir yapı oluşturulduğuna dikkat çekerek, kamu gelirlerinin yüzde 80’ini oluşturan vergi gelirlerinin toplanmasında gece gündüz demeden çalışan, devletin vazgeçilmez unsurlarından olan Maliye Bakanlığı personelinin sorunlarının da çözüme kavuşturulmasını istedi. Maliye Bakanlığı personeli için “Genel İdare Hizmetleri” sınıfı dışında ayrı bir sınıflandırma yapılması gerektiğini ve bu kapsamda “Mali Hizmetler Sınıfı” oluşturulması gerektiğini ifade eden Kızılkaya, “Maliye çalışanları atandıkları yerde yıllarca görev yapmak zorunda bırakılıyor. Aynı şekilde özür durumu tayinlerini bile ancak mahkeme kararıyla aldırabiliyorlar. Bunların çözümü için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

-“4/C’LİLERİN KADRO SORUNU ÇÖZÜLMELİ”-

 

Kızılkaya, kamuda görev yapan yaklaşık 25 bin 4/C’linin özlük, mali ve sosyal haklarının da gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek tüm 4/C’lilere kadro verilmesi gerektiğini söyledi. (ANKA)

(ÖZK/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@