Babasının Vurduğu Çağrı, 5 Aylık Yaşam Savaşını Kaybetti

26 yaşındaki Çağrı Özdemir, hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Haberler 23.09.2015, 17:20
Babasının Vurduğu Çağrı, 5 Aylık Yaşam Savaşını Kaybetti
(DHA)- İZMİR’in Gaziemir İlçesi’nde geçen Nisan ayında askeri okuldaki eğitimini bıraktığı gerekçesiyle babası 53 yaşındaki Nurettin Özdemir tarafından önce bıçaklanıp ardından da tabancayla başından vurulan 26 yaşındaki Çağrı Özdemir, hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti. Olayda, baba Özdemir, oğlunu vurduğu tabancayla intihar etmiş iki de mektup bırakmıştı.

Atıfbey Mahallesi Önder Caddesi'ndeki apartman dairesinde geçen Nisan meydana gelen olayda, astsubay olarak görev yaptığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan geçen aralık ayında emekli olan Nurettin Özdemir, tartıştığı oğlu Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü öğrencisi olan Çağrı Özdemir’i iddiaya göre bıçakla yaraladı, ardından da tabancayla başından vurdu. Oğlunun öldüğünü düşünen Nurettin Özdemir, aynı tabancayı başına dayayarak ateşledi. Manisa'daki kızını ziyaretten dönen Yasemin Özdemir ise evde eşini ve oğlunu kanlar içinde buldu. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Nurettin Özdemir’in hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralanan Çağrı Özdemir ise ilk müdahalenin ardından ambulansla İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

İKİ MEKTUP BIRAKMIŞ

İzmir Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsinin ardından Çanakkale’de toprağa verilen Nurettin Özdemir’in, ailesine bıraktığı iki mektuptan ilkinde, "Şu an saat 08.45, önce oğlumu sonra da kendimi vuracağım. Benim cenaze işlemlerimle eşim ilgilensin. Eşim dirayetlidir" ifadelerine yer verdiği; diğer mektubunda ise subay olmasını istediği oğlunun askeri okuldaki eğitimini bıraktığına değinip, "Oğlum benim istediğim gibi subay olmak istemedi. Askeri okulu bırakıp, kendi istediği okulu tercih etti. Ancak kendi istediği okulu bile uzatıp derslere gitmiyordu" yazdığı öğrenildi.

HASTANEDE CAN VERDİ

Babası tarafından bıçak ve tabancayla yaralanan Çağrı Özdemir hastanede verdiği yaşam savaşını dün kaybetti. Özdemir'in cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@