Aylan'ın öldüğü sahilde 1'inci yıl dönümde sessizlik

Nilüfer DEMİR/BODRUM (Muğla), () - MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, ağabeyi ve annesiyle birlikte yaşamını yitiren Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin ölüm yıldönümünde, cansız bedeninin vurduğu sahilde herhangi bir anma etkinliğinin...

Haberler 02.09.2016, 11:10
Aylan'ın öldüğü sahilde 1'inci yıl dönümde sessizlik

Nilüfer DEMİR/BODRUM (Muğla), () - MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, ağabeyi ve annesiyle birlikte yaşamını yitiren Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin ölüm yıldönümünde, cansız bedeninin vurduğu sahilde herhangi bir anma etkinliğinin düzenlenmediği görüldü.
Akyarlar Mahallesi'ndeki Ali Hoca Burnu Plajı'na geçen yıl, 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin cansız bedeni vurdu. Aylan Kurdi'nin yüz üstü yatan minik bedeninin fotoğrafı, gözleri mülteci sorununa çevirdi. Pek çok siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve yabancı temsilciler alana gelip karanfiller bırakıp açıklamalar yapmıştı. Aylan Kurdi'nin ölüm yıldönümü olan bugün ise plaja sessizlik hakim oldu. Herhangi bir anma etkinliği düzenlenmedi. Ulusal ve yerel basının sahile gelip Aylan'ın minik bedeninin bulunduğu yerde çekim yaptığı görüldü.
Akyarlar Mahallesi'nde 20 yıldır yaşadığını belirten Uğur Özdoğan, "Geçen yılarda çok yoğun bir mülteci akını vardı. Bu yıllarda ve bu günlerde pek eskisi gibi mülteci yok. ara sıra olsa da, denizde ekiplerin birilerini topladığını görmüyoruz. Toplananları da geri gönderdiklerine inanıyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@