Aydın ve Didim'de 1 Mayıs kutlandı

AYDIN ve ilçesi Didim'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, sendika ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla kutlandı. Aydın'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Atatürk Kent Meydanı'nda yapıldı. Yürüyerek alana girmek...

Haberler 01.05.2016, 16:47
Aydın ve Didim'de 1 Mayıs kutlandı
AYDIN ve ilçesi Didim'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, sendika ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla kutlandı.

Aydın'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Atatürk Kent Meydanı'nda yapıldı. Yürüyerek alana girmek isteyen gruba polisin izin vermemesi üzerine kısa süreli tartışma yaşandı. Alana girenler polis noktasında üst aranması yapılamasına rağmen, organizasyonu yapan sendika görevlilerince ikinci kez arandı.

Aydın'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Atatürk Kent Meydanı'nda HDP, KESK, DİSK, TMMOB ile Aydın Tabipler Odası ve Alevi Kültür Derneği'nden katılımcılarla kutlandı. Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan HDP, KESK, DİSK, TMMOB ile Aydın Tabip Odası üyeleri kutlamanın yapılacağı Atatürk Kent Meydanı'na yürüyerek gitmek istedi. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine kısa süreli yaşanan tartışmanın ardından grup, bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra izin verilen grup meydana yürüdü. Polis noktasında yapılan üst aramasından sonra alana alınanlar, ardından sendika görevlileri tarafından yapılan üst araması ile karşılaştı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlamalar, konuşmalar ve halayların çekilmesinin ardından sona erdi. Kutlamalar sırasında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'nün 450 polisin katılımıyla geniş güvenlik önlemi alması dikkati çekti.

DİDİM'DE DE KUTLANDI

Didim Cumhuriyet Meydanı'ndaki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ise DİSK Genel-İş, Eğitim-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Büro Emekçileri Sendikası (BES), Tüm Bel Sen, Emekli Sen üyeleri, Diş Hekimleri Odası üyeleri, bazı oda, dernek, vakıfların üyeleri, CHP, EMEP ve HDP temsilcileriyle işçi ve vatandaşlardan oluşan topluluk katıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen kutlamalarda türküler söylenip, sloganlar atıldı. Dövizler taşıyan grup, AK Parti aleyhine de sloganlar attı. Didim 1 Mayıs Platformu adına Eğitim-Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi bir konuşma yaptı. Kutlamalara katılanlar ardından türküler söyleyip halay çekti. Davul, zurna ve halkoyunları gösterilerinin yapıldığı kutlamalar, olaysız sona erdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@