Ayakkabı Kutusundan Çıkan Paralarla İmam Hatip Yapılmış

ÇORUM Valisi Ahmet Kara, Halk Bankası eski Genel Müdürü'nün evinde ayakkabı kutularından çıkan paralarla, Osmancık İlçesi'ne İmam Hatip Lisesi yapıldığını söyledi.

Haberler 19.11.2015, 12:30
Ayakkabı Kutusundan Çıkan Paralarla İmam Hatip Yapılmış
(DHA) - ÇORUM Valisi Ahmet Kara, Halk Bankası eski Genel Müdürü'nün evinde ayakkabı kutularından çıkan paralarla, Osmancık İlçesi'ne İmam Hatip Lisesi yapıldığını söyledi.

17- 25 Aralık operasyonları sırasında evinde ayakkabı kutuları içerisinde para bulunan dönemin Halk Bankarı Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın ifadesinde, "Bu paralar İmam Hatip Lisesi yapımı içindi" sözleriyle gündeme gelen, Çorum'un Osmanık İlçesi'ne yapılan İmam Hatip Lisesi inşaatını Çorum Valisi Ahmet Kara ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İnşaat alanını gezen Vali Kara, 
Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın ayakkabı kutularından çıkan bu paralarla Osmancık'ta İmam Hatip Lisesi yapıldığını söylediğini hatırlatarak şöyle dedi:

"
Bu paralar, daha önce basında 'Ayakkabı kutuları paraları' diye lanse edilen ve daha sonra mahkeme tarafından Süleyman Arslan’a iade edilen paralardır. Süleyman Arslan, 'O paraları ben hayır işi için toplamıştım' demesi üzerine, para geçtiğimiz yıl Çorum Valiliği emrine geldi. Çorum Valiliği de paraların toplanma amacına uygun olarak Osmancık İmam Hatip Lisesi inşaatının bütün ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Bu para 8 milyon 200 bin TL. Burası aslında Süleyman Arslan’ın İmam Hatip Lisesi’dir."

İmam Hatip Lisesi'nin 24 derslikli, 3 katlı ve toplam 4 bin 50 metrekare kapalı alandan oluşacağı ve 2016 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@