Ay Yıldızlı Havuzda Selfie Yoğunluğu

ERZURUM, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Yakup Göktaş tarafından Atatürk heykeli önündeki 1400 metrekarelik havuzda, buz üzerine yapılan Türk bayrağı, selfie çekmek isteyenlerle dolup taşıyor.

Haberler 28.01.2016, 14:42
Ay Yıldızlı Havuzda Selfie Yoğunluğu

(DHA)- ERZURUM, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Yakup Göktaş tarafından Atatürk heykeli önündeki 1400 metrekarelik havuzda, buz üzerine yapılan Türk Bayrağı, selfie çekmek isteyenlerle dolup taşıyor.

Merkez Yakutiye ilçesinde Havuzbaşı semtinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtı önünde bulunan havuzun buzları üzerine Doç. Dr. Yakup Göktaş tarafından bir haftada özel boyalar kullanılarak yapılan dev Türk Bayrağı, görenlerin ilgisini çekiyor. Erzurumlularla birlikte kente gelen yerli ve yabancı turistler, Atatürk heykeli önünden ya da havuzun kenarından çektikleri selfieler sosyal medyada paylaşılıyor. Bayrağın ayaklar altına alınmaması için havuza giriş- çıkışlara görevliler izin vermiyor.


Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde sahne almak için Erzurum'a gelen 'Seksenler' dizisindeki 'Bekçi Bekir' rolüyle ünlenen Hacı Ali Konuk ile Türk Halk Müziği Sanatçısı Yavuz Değirmenci bayraklı havuzda bar oynadı. Erzurumlu olan sanatçılar Konuk ile Değirmenci, başbar tutarken çektirdikleri fotoğraflar sosyal medyada beğeni topladı. Havuzdaki bayrağın ayaklar altında kalmaması için havuza girişe izin verilmiyor. Ayrıca insansız hava aracı drone ile çekilen gece görüntüleri muhteşem bir tablo oluşturuyor.

Havuzdaki 80 santim kalınlığındaki buz üzerine özel boyalarla yaptığı sanatsal çalışma ile tüm şehitleri yad ettiğini söyleyen Doç.Dr. Yakup Göktaş, "Çalışmamda yeni neslin geçmişle bağlarını koparmaması ve yaşananları unutmamalarını istedim. Ayrıca vatan ve bayrağın ne anlama geldiğinin yanı sıra, nasıl oluştuğunun da bilinmesinin hedeflendiği söylenebilir. Var olanın korunması ise ortak ve insani değerler üzerine oluşturulacak bir bilinç sayesinde mümkün olabilecektir. Bu bilinç şüphesiz ahlak, doğruluk, vefa, güven, adalet, merhamet, sevgi ve saygıyı da içermelidir. Burada, bu meydanda ay-yıldız çalışması ile bizlere bu vatanı ve bayrağı canları bahasına emanet eden şehitlerimizi yad ediyoruz" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@