Avşa Adası yine tıklım tıklım

RAMAZAN Bayramı'nda tatilcilerin akınına uğrayan Balıkesir'in Marmara İlçesi'ne bağlı Avşa Adası'ndaki yoğunluk devam ediyor. Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Marmara İlçemiz ile bağlı...

Haberler 09.07.2016, 15:49
Avşa Adası yine tıklım tıklım
RAMAZAN Bayramı'nda tatilcilerin akınına uğrayan Balıkesir'in Marmara İlçesi'ne bağlı Avşa Adası'ndaki yoğunluk devam ediyor. Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Marmara İlçemiz ile bağlı olan Avşa ve Ekinlik adalarında normal şartlarda 8 bin 600 kişi yaşıyor. Bayram nedeniyle şu anda üç adada yaşayanların sayısı 220 bine ulaştı. Bu insanlara 230 personel ile gece-gündüz hizmet veriyoruz" dedi.

Marmara İlçesi'ne bağlı olan ve yapılan son düzenlemeler ile belde iken mahalleye dönüştürülan Avşa Adası'na tatilcilerin ilgisi devam ediyor. Marmara İlçesi'nin Ak Partili Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Marmara İlçesi, Avşa ve Ekinlik Adaları'ndaki tüm otel, motel ve pansiyonların günler öncesinden dolduğunu söyledi. Adaların tarihindeki en yoğun kalabalık ile karşılaştığını belirten Aksoy, "Marmara İlçemiz ve bağlı olan Avşa ile Ekinlik Adaları'nda gerçekten büyük kalabalık var. Belediye Başkanı olarak buralarda yiyecek sorunu yaşanmaması için tüm arkadaşlarımızla adeta gece-gündüz çalışıyoruz. Başarılı da oluyoruz" dedi.

Özellikle Avşa Adası'ndaki iskelede yoğunluğun fazla oluduğunu belirten Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, "Bizim belediye olarak İller Bankası'ndan aldığımız pay 120 bin lira. Bu para ile Marmara ilçesinin ve diğer adaların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Şu anda özellikle Avşa, Marmara ve Ekinlik Adaları'nda 220 bin kişi tatil yapıyor. Bu çok büyük rakam. Biz ise 230 arkadaş ile buralara hizmet veriyoruz. Gemilerle yiyecek taşıyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, bayram tatilinin sona ermesinden sonra yaşanan yoğunluğun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

Yaklaşık 2 bin 500 kişinin yaşadığı Avşa Adası'na 130 bin kişi gelince adada otel, pansiyon ve yiyecek sıkıntısı yaşandı. Kalacak yer bulamayan insanların bir kısmı kumsalda bazıları ise camide yatarken, Avşa'ya her gün İDO, BUDO ve özel şirkete ait feribot, deniz otobüsü ve araba vapuru ile karşılıklı olarak 10 sefer yapılıyor. İçme suyu ihtiyacını Türkiyede ilk olan deniz suyunu arıtarak karşılayan Avşa Adası'nda rahatsızlanan hastalar ise deniz ambulans botlar ile en yakın olan Balıkesir'in Erdek ilçesine taşınıyor.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@