Ato Başkanı Bezci 53 Bin Çiçekle Kırılan Guınness Rekorunu Şehitlere Adadı

ANKARA (ANKA) -Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali etkinlikleri kap...

Haberler 10.09.2015, 11:44
Ato Başkanı Bezci 53 Bin Çiçekle Kırılan Guınness Rekorunu Şehitlere Adadı

ANKARA (ANKA) -Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali etkinlikleri kapsamında dünyanın "En Büyük Çiçek Masa Aranjmanı" ile Guinness Rekoru kırıldı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, karanfillerden oluşan Türk bayrağını öperek, “Bu rekoru şehitlerimize adıyoruz” dedi. Törende şehitler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli etkinlikleriyle Başkentlilerle buluşan Ankara Alışveriş Festivali,  anlamlı bir rekora imza attı. ATO Çiçekçiler ve Baharatçılar Meslek Komitesi, Ankamall Alışveriş Merkezi’nde 60 metre uzunluğundaki masa üzerinde 53 bin 645 adet çiçek kullanarak,  en çok çiçeğin kullanıldığı aranjmanla Guinness Rekorlar kitabına Türkiye’nin adını yazdırdı.

Rekor Sertifikası’nı Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Hakemi Şeyda Subaşı’nın elinden alan ATO Başkanı Salih Bezci, son günlerde yaşanan terör saldırılarına vurgu yaptı ve “Milletçe bağrımız yanıyor” dedi. Saldırılarda ölenlerin tamamının bu vatanın evladı olduğuna dikkat çeken Bezci, “Geçen hafta Suriyeli Aylan’ın cansız bedeni kıyıya vurunca bütün ülke üzüntüye boğulmanın yanı sıra vatansız bir milletin ne hale gelebileceğini gördük. Bizim de bu duruma düşmememiz için birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. İşte o birlik ve beraberlik günü bugündür, her gündür” dedi.

-BEZCİ, TÜRK BAYRAĞINI ÖPTÜ VATANDAŞLARA BAYRAK DAĞITTI-

Çiçek rekorunun masası önünde beyaz ve kırmızı karanfillerden yapılmış Türk Bayrağı’nı gösteren Bezci, “Bugün bir rekoru egale etmek için bu masa hazırlandı ancak buradaki en önemli tema Türk bayrağı. Kırılan Guinness rekorunu şehitlerimize adıyoruz”  diye konuştu. Karanfillerden aranje edilen Türk bayrağını öpen Bezci, “Bu bayrağı Ankaralı bir şehidimizin ailesine götüreceğiz” dedi. Bezci, konuşmaların ardından vatandaşa Türk bayrağı dağıttı. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@