Atatürk'ün Makam Otomobilinin Restorasyonu Tamamlandı

ANITKABİR Komutanlığı envanterinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün makam otomobili olarak kullandığı 3 adet otomobilin restorasyonu kapsamında; 18 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da bulunan Antika Otomobil Federasyonu atölyelerinde restorasyonuna başlanan ilk otomobil olan 1934 model Lincoln marka otomobilin restorasyonu tamamlandı.

Haberler 28.10.2015, 22:49
Atatürk'ün Makam Otomobilinin Restorasyonu Tamamlandı
ANKARA, (DHA) - ANITKABİR Komutanlığı envanterinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün makam otomobili olarak kullandığı 3 adet otomobilin restorasyonu kapsamında; 18 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da bulunan Antika Otomobil Federasyonu atölyelerinde restorasyonuna başlanan ilk otomobil olan 1934 model Lincoln marka otomobilin restorasyonu tamamlandı.


Restorasyonu tamamlanan otomobil 26 Ekim 2015 tarihinde, Antika Otomobil Federasyonu yetkilileri, Anıtkabir Derneği temsilcileri, sigorta işlemlerini bedelsiz gerçekleştiren Anadolu Sigorta temsilcisi, nakliye işlemlerini bedelsiz olarak gerçekleştiren Selamoğlu Nakliyat Şirketi temsilcisi ve Anıtkabir Bakım Onarım ve Restorasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen tören ile teslim alındı. . Otomobil, 27 Ekim 2015 tarihinde Anıtkabir Barış Kulesinde bulunan ve İş Bankası sponsorluğunda yaptırılan vitrine konuldu ve 29 Ekim 2015 tarihinde halkın ziyaretine açılacak.


Ayrıca, icra edilen törende ikinci restorasyonu yapılacak araç olarak, 1934 model Lincoln marka zırhlı binek tipi otomobil Antika Otomobil Federasyonuna teslim edildi. Restorasyon süresinin yaklaşık olarak 2 yılı bulacağı öngörülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@