Atatürk'ün Elazığ'a Gelişinin 78 Yılı Törenle Kutlandı

ULU Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 78'inci yılı, törenlerle kutlandı.

Haberler 17.11.2015, 14:56
Atatürk'ün Elazığ'a Gelişinin 78 Yılı Törenle Kutlandı
(DHA)- ULU Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 78'inci yılı, törenlerle kutlandı. Öğretmen Evi önündeki Atatürk Büstü'ne çelenk sunumuyla başlayan törenlerde, Atatürk konulu konferanslar verildi.

Her Yıl Elazığ Tren Garı'nda başlayan Atatürk’ü karşılama programı Gar’daki tadilat ve çevre düzenlemesi çalışmaları nedeniyle valilik tarafından Öğretmen Evi önünde yapıldı. Sabah saat 10.00'da Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar ve Belediye Başkan Vekili Sedat Karataş, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile göndere Türk bayrağının çekilmesinin ardından protokol ve öğrenciler öğretmen evi konferans salonunda geçerek, Atatürk konulu seminere katıldı.

Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Yavuz Haykır, Atatürk'ün hayatı ile ilgili seminer verirken, Emekli Albay Lokman Tasalı da, 'Atatürk Elazığ’da konulu bir konuşma yaptı.

Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 78'inci yıl kutlamaları çerçevesinde İzzetpaşa Meydanı'nda mehter ve halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından, akşam saatlerinde Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu bir konser verecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@