Atatürk'ün Edirne'ye Gelişinin 85'inci Yıldönümü Kutlandı

BÜYÜK önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne’ye gelişinin 85’inci yıldönümü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Haberler 21.12.2015, 18:40
Atatürk'ün Edirne'ye Gelişinin 85'inci Yıldönümü Kutlandı

Edirne (DHA)- BÜYÜK önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne’ye gelişinin 85’inci yıldönümü, kentte çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 85’inci yıldönümü etkinlikleri İnönü İlkokulu önünde kalabalık kortejin toplanmasıyla başladı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne CHP milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan ile 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan ve bazı kurum müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda kişinin katılımıyla oluşturulan kortej belediye bandosu eşliğinde Saraçlar Caddesi’nde Atatürk Anıtı'na yürüdü. Anıt önünde çelenk sunumuyla başlayan anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kortej, Edirne Belediyesi binasında bulunan ve Atatürk’ün 85 yıl önce son olarak Edirne’ye geldiğinde 4 gün konakladığı oda ziyaret edildi.

Odada Atatürk’ün sandalyede oturan heykelinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Atatürk’ün gülerle donatılmış yatağının hemen yanında bulanan heykeli ziyarete açıldı. Daha sonra anma törenleri Edirne Halk Eğitim Merkezinde düzenlediği şiirlerin okunduğu programla tamamlandı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@