Atatürk'ü Anma Törenine Cüppe ve Sarıkla Geldi

RİZE’de 10 Kasım Atatürk’ü anma törenine, Yozgat'tan geldiğini söyleyen cüppeli ve sarıklı kişi ortalığı karıştırdı. CHP'lilerin yakasına Atatürk rozeti taktığı Ahmet Erdoğan adlı kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, ‘İkinci Atatürk’ benzetmesi yapınca tepki gösterildi. Polis, cüppeli ve sarıklı Ahmet Erdoğan'ı, alandan uzaklaştırdı.

Haberler 10.11.2015, 23:24
Atatürk'ü Anma Törenine Cüppe ve Sarıkla Geldi

Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA) - RİZE’de 10 Kasım Atatürk’ü anma törenine, Yozgat'tan geldiğini söyleyen cüppeli ve sarıklı kişi ortalığı karıştırdı. CHP'lilerin yakasına Atatürk rozeti taktığı Ahmet Erdoğan adlı kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, ‘İkinci Atatürk’ benzetmesi yapınca tepki gösterildi. Polis, cüppeli ve sarıklı Ahmet Erdoğan'ı, alandan uzaklaştırdı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki anma törenlere Rize Valisi Ersin Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Selbisu, Belediye Başkanı Reşat Kasap ile protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan anma töreni saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler çalması ve 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Törenler İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Protokoldeki isimlerin alandan ayrılması ardından törene katılan CHP Rize İl Başkanlığı heyeti de Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Bu sırada alanda bulunan Ahmet Erdoğan adlı sakallı, cüppeli ve sarıklı bir kişi, CHP'lilerin dikkatini çekti. CHP heyetinden bir yönetici yanına yaklaştığı cüppeli kişinin yakasına Atatürk’ün fotoğrafını taktı.

CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı ile görüşen cüppeli kişi, ‘Erdoğan sandıktan çıktı’ deyince CHP’li Başkan Rakıcı, tepki gösterip uzaklaştı. Yozgat’tan 10 Kasım törenlerine katılmak üzere Rize’ye geldiğini belirten Ahmet Erdoğan'ın, "Atam öldü diye Rize’ye geldim. Erdoğan, 'İkinci Atatürk' diye memleketine geldim"  sözleri üzerine yanındaki diğer CHP'liler de alandan ayrıldı.

Cüppeli kişi, daha sonra sivil polis ekibi tarafından alandan uzaklaştırıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@