Ataşehir Ve Maltepe'de Terörü Protesto Eylemleri...

ATAŞEHİR Ferhatpaşa Mahallesi'nde bir araya gelen küçük bir grubun başlattığı 'Teröre hayır' eylemi, çevredeki vatandaşların katılımıyla yaklaşık bin kişiye ulaştı.

Haberler 08.09.2015, 00:24
Ataşehir Ve Maltepe'de Terörü Protesto Eylemleri...
(DHA) - ATAŞEHİR Ferhatpaşa Mahallesi'nde bir araya gelen küçük bir grubun başlattığı 'Teröre hayır' eylemi, çevredeki vatandaşların katılımıyla yaklaşık bin kişiye ulaştı.


Saat 21.00 sıralarında Ferhatpaşa Meydanı'nda toplanan yaklaşık 40 kişi, ellerinde bayraklarla terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarak


Yeni Çamlıca Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Grubu gören vatandaşlar, yürüyüşe otomobilleri ile konvoy yaparak destek verdi. Yeni Çamlıca Mahallesi'ne ulaşıldığında, yaklaşık 70 otomobilin oluşturduğu konvoyda bulunan göstericiler sloganlar atarak tekrar Ferhatpaşa Mahallesi'ne geldi.


Necmettin Erbakan Parkı'nda bir süre bekleyen grup, polis ekiplerinin uyarısı ile eyleme son verdi. Otomobil sürücüleri de korna çalarak eylemin yapıldığı parktan ayrıldı.


MALTEPE'DE EYLEM...


Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında 16 askerin şehit olması üzerine, CHP Maltepe İlçe Gençlik Kolları üyeleri Maltepe Meydanı'nda eylem yaptı.Saat 19.00 sıralarında Maltepe Meydanı'nda toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, ellerinde çeşitli pankartlarla, "Savaş var, savaşı başlatanlar belli" sloganı atarak, Dağlıca'daki terör saldırısını protesto etti.


Göstericiler, Maltepe Meydanı yanındaki Bağdat Caddesi'nin yol ayrımında kaldırıma oturarak eylemlerini yaklaşık 1 saat kadar devam ettirdi.


Grup daha sonra Beşçeşmeler Meydanı'na doğru sessiz yürüyüş yaptı. Meydanda yapılan basın açıklamasında, "Diktatörlerin gözünde ölümlerin hiçbir önemi yoktur. Halkın gariban çocukları ölmüş, 400 vekil olsaydı ölmezdi! Her gün askerlerimiz şehit oluyor, 400 vekil olsaydı kan akmazdı! Ama bizler elleri kanlı olanları unutmayacağız, bizler faşist dikta rejimi karşısında boyun eğmeyeceğiz ve sıra bize geldiğinde sokaklarda kurşunlansak dahi, bu ülkeyi sizin kanlı ellerinize bırakmayacağız" denildi.


Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@