Atama bekleyen öğretmenlerin merak ettiği soru! Bakan Özer açıkladı atama olacak mı? 

Atama bekleyen öğretmenlerin tüm sorularının cevapları belli oldu. Milli eğitim bakanı Mahmut Özer’de konu hakkında merak edilenleri açıkladı. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

Atama bekleyen öğretmenlerin merak ettiği soru! Bakan Özer açıkladı atama olacak mı? 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konu hakkında merak edilen tüm detayları atama bekleyen öğretmenler için açıkladı. 2023 yılında her  okulda bulunacak diyerek hangi öğretmeni gösterdi. İşte tüm detaylar. 

Öğretmen atamalarında son durum ne? 

Milli eğitim bakanı Mahmut Özer öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Ankara’da akran zorbalığını önleme konusunda bütüncül okul yaklaşımı çalıştayında konuşma yaptı. Her öğretmen atamasında öncelik verilecek alanlar olduğunun dikkatini üzerine çeken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2022 yılında okul öncesi eğitimine çok büyük bir ağırlık verdik. Son 20 bin atamanın 7 bin 503 tanesini okul öncesi öğretmenler için ayırdık” ifadelerine yer verdi. Öğretmenler milli eğitim bakanı Mahmut Özer’in yapmış olduğu açıklamaları bir bir takip etmeye başladı. Yapılan haberler doğrultusunda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer rehber öğretmenler hakkında açıklamalarda bulundu. 

MEB bakanından rehber öğretmen açıklaması geldi 

Yakın bir zaman içinde İçişleri Bakanlığı ile bağımlılıkla mücadele etmekte seferberlik başlattıklarını duyuran Milli eğitim bakanı Mahmut Özer şubat ayının sonuna kadar 25 milyon vatandaşa bağımlılık ile ilgili eğitim vereceklerini hedeflediklerini dile getirdi ve şu ifadelere yer verdi. “ Bu durum rehber öğretmen ihtiyaçlarını beraberinde getirmektedir. 2023 yılına ait öğretmen atamalarında rehber öğretmenlerimize her okulda bir tane olacak şekilde ihtiyacımız var ve biz bu konuya öncelik vermeyi planlıyoruz” ifadelerini dile getirdi. Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde kuranı Kerim’in yapılmasına yönelik açıklamalarda bulunan milli eğitim Bakanı Mahmut Özer şu ifadeleri kullandı: “ İsmet son zamanlarda bardağı taşıracak hamleler yapmaya devam ediyor ve biz de bu hamleleri kınıyoruz” ifadelerine yer verdi.  Milli eğitim Bakanı Mahmut Özer hem öğretmen atamaları hakkında yorum yaptı hem de Kuran-ı Kerim’in yırtılması hakkında yorumlarda bulundu. Peki siz bu konular hakkında ne düşünüyorsunuz ? 

SONRAKİ HABER