Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 asker yaralı (2)

YARALI ASKERLERE ZİYARET Bitlis’in Tatvan İlçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının inflak ettirilmesi sonucu yaralanan bir üsteğmen ve bir uzman çavuşu Bitlis...

Haberler 02.09.2016, 00:34
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 asker yaralı (2)

YARALI ASKERLERE ZİYARET
Bitlis’in Tatvan İlçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının inflak ettirilmesi sonucu yaralanan bir üsteğmen ve bir uzman çavuşu Bitlis Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya hastanede ziyaret etti. Yaralı askerlerin durumları hakkında bilgi alan Vali Çınar ve beraberindekiler daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Ahmet Çınar, Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Gereği yapılacak. EYP’nin patlatılması sonucu 2 askerimiz yaralanmıştır. Üsteğmenimiz yarın taburcu edilebilecek seviyede. Uzman çavuşumuzun da ayağında bir kırığı var. O da en kısa zamanda tedavi olup sağlığına kavuşacaktır. Bitlis geniş ormanlık alanlara sahip olması nedeniyle PKK'lıların diğer illere göre rahat hareket edebilir bir görüntüleri var. Ama askerimiz jandarmamız, özel harekatımız ve korucularımız görevlerinin başındadırlar. Bu fare gibi saklanan insanların hareket tavrını da iyi biliyor. Bununla ilgili olarak bugüne kadar bir çok çalışma ve operasyon vardı. Hiçbir gün boş durmuyorlar" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ise, bölge halkının huzurunu kaçıran bu tür eylemlere fırsat verilmeyeceğini belirterek, "Bu hainlerin kökü kazınıncaya kadar operasyonlara devam edilecektir. Bölgedeki kardeşliğimizde devam edecektir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@