Artvin'de Sel Nedeniyle 3 Yurttaş Hayatını Kaybetti

ANKARA (ANKA) – AFAD, Artvin, Borçka’da aşırı yağışların sebep olduğu sel ve su baskınları so...

Haberler 13.11.2015, 19:50
Artvin'de Sel Nedeniyle 3 Yurttaş Hayatını Kaybetti

ANKARA (ANKA) – AFAD, Artvin, Borçka’da aşırı yağışların sebep olduğu sel ve su baskınları sonucu bölgede mahsur kalan 31 kişi tahliye edildiğini, 3 yurttaşın da hayatını kaybettiğini açıkladı.

AFAD’dan yapılan açıklamada, yürütülen çalışmalarda 447 kişilik bir ekip, 145 araç ve 1 helikopterin görev aldığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Artvin’in Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde 11 Kasım akşamı etkili olmaya başlayan aşırı yağışların yol açtığı sel, su baskını ve heyelan nedeniyle mahsur kalan 31 vatandaşımız arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı ve hastaneye sevk edildi. Bölgede yaşanan afet nedeniyle 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sel afetinde yaralanarak hastaneye kaldırılan 14 vatandaşımızdan birinin tedavisi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; üçünün ise Artvin Devlet Hastanesinde devam ediyor. 10 vatandaşımız taburcu edildi. Ayrıca, Artvin Valiliği emrine 500 bin TL acil yardım ödeneği gönderildi. AFAD, tarafından devreye alınan Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ile Ulaşım Altyapı, Enerji, Beslenme, Psiko-Sosyal Destek ve Haberleşme hizmet grupları harekete geçirildi. Erzurum ve Samsun Bölge Müdürlükleri tarafından kapalı olan; Arhavi-Şehir geçişi yolu, Borçka-Murgul yolu ve Ardanuç-Geçitli-Kars bölge sınırı yollarını açma çalışmaları devam ediyor. Bölgeye iki adet mobil baz istasyonu kuruldu. Borçka, Şavşat ve Yusufeli ilçe merkezlerinde haberleşme sorunu bulunmuyor. Kızılay tarafından bölgeye 5 ton su sevk edildi, 300 kişilik sıcak yemek dağıtıldı. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına yönelik psiko-sosyal destek veriliyor. Borçka İlçe Merkezinde 30 trafodan 7’sine, Şavşat İlçe Merkezine, Yusufeli’ne bağlı 26 köye, Şavşat İlçesine bağlı 65 köye, Borçka İlçesine bağlı 17 köye ve Murgul İlçesine bağlı 8 köye elektrik verilmesi çalışmaları devam ediyor. Borçka İlçe Merkezinde su sorunu bulunmamaktadır. Bağlı köylerinde ise yüzde 70 oranında su sorunu giderilmiş olup çalışmalar sürmektedir.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@