Artık Yeter! Özgecan için Ayağa Kalk ANKARA

ARTIK YETER! ÖZGECAN İÇİN ANKARA AYAĞA KALK! Özgecan, sokakta gördüğü her kadına canının istediği gibi davranabileceğini zanneden gerici zihniyet tarafından katledildi. Bugün ar

Artık Yeter! Özgecan için Ayağa Kalk ANKARA

ARTIK YETER! ÖZGECAN İÇİN ANKARA AYAĞA KALK!

Özgecan, sokakta gördüğü her kadına canının istediği gibi davranabileceğini zanneden gerici zihniyet tarafından katledildi.

Bugün artık 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç.’nin acısını da, Ayşe Paşalı’nın, Münevver Karabulut’un katledilmesini ve daha binlercesini de Özgecan ile beraber yeniden yaşıyoruz. 

Acımız, öfkemizi, mücadelemizi büyütüyor. 
Özgecan'ın vahşice öldürülmesinin sorumlusu “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum, fıtrata ters” diyen zihniyettir!
Özgecan’ın katili, “kadının kariyeri anneliktir” diyenlerdir!
Özgecanın katili, “yalnız bırakınca ya davulcuya ya zurnacıya” diyenlerdir!
Özgecan’ın katili, kadın cinayetlerinde “hafifletici sebep” diyerek katliamların önünü açanlardır!
Özgecan’ın katili, kamyon kasalarında, sel sularında kadın işçi kardeşlerimizi ölüme gönderenlerdir!
Özgecan’ın katili, sokaklarda gençlerimizin üzerine salınan gerici, faşist güruhlardır!
Özgecan’ın katili, güzele ve aydınlığa düşman olanlardır!

Taleplerimizi ve sesimizi duyurmak için Ankara’daki bütün kadınları 21 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 15:00’de Güvenpark’ta buluşmaya çağırıyoruz.

Kadınlara ve toplumsal yaşama dair gerici ifadeler kullanan bütün bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı ilan ediyoruz!

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam istifa etmelidir!

-Karanlığa karşı yaşamı savunuyoruz! Ortaçağ zihniyetini geri getiren idam cezasına karşıyız, dindar ve kindar değiliz, kadın katilleri en ağır müebbetle cezalandırılmalıdır!

-Özgecan’ın duruşması Bayburt’tan Mersin’e alınmalı kamuoyuna açık yürütülmelidir!

-Bugüne kadar faillerin hafifletici sebep gerekçesiyle indirim aldığı bütün kadın cinayetleri davaları yeniden görülmelidir! Barolar bu davalara müdahil olmalı, davalar kamuoyuna açık yürütülmelidir!

-Kürtaj ve sezaryenin fiili yasakları derhal kaldırılmalıdır!

-Diyanet İşleri Başkanlığı hayatlarımıza dair fetva vermeyi sonlandırmalıdır!

-Aile değil, Kadın Bakanlığı kurulmalıdır!

-Zorunlu din dersleri kaldırılmalı, imam hatipler kapatılmalı, imam hatipleştirilen bütün okullar yeniden devlet okulu olmalıdır! Eğitim, laik ve bilimsel olmalı, karma eğitim güvence altına alınmalıdır! 19. Milli Eğitim Şurası’nın kararları iptal edilmelidir!

-Yayın organlarında kadını aşağılayan ifadeler yasaklanmalıdır!

Katiller ve azmettiricisi AKP iktidarı bilsin ki, kadınların mücadelesi büyüyecek!

Korksunlar bizden! Gerici faşist ve kadın düşmanı bu iktidara meydan okuyoruz!

Çağrıcılar: Yenimahalle Dostları Derneği (Yen-Der), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Eğitim ve Kültür Vakfı, Mülkiyeliler Birliği, İlerici Kadınlar, Hacı Bektaş Kültür Derneği ve Cemevi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF), Eğitim-İş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Kadın Kolları,Cumhuriyet Okurları (CUMOK), Birleşik Kamu-İş, Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.