Arkadaşını taciz eden kişiyi kızlar tekme-tokat böyle dövüldü

ANKARA Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde  bir erkek öğrenci, eski kız arkadaşını taciz ettiği gerekçesiyle kız öğrenciler tarafından kampüs ortasında tekme-tokat dövüldü. Yaşananlar...

Haberler 29.03.2016, 15:33
Arkadaşını taciz eden kişiyi kızlar tekme-tokat böyle dövüldü
DHA ANKARA Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde  bir erkek öğrenci, eski kız arkadaşını taciz ettiği gerekçesiyle kız öğrenciler tarafından kampüs ortasında tekme-tokat dövüldü.
Yaşananlar bir öğrenci tarafından saniye saniye görüntülendi. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'ndeki erkek öğrenci E.Ç., iddiaya göre eski kız arkadaşını taciz etti. Arkadaşlarının tacize uğradığını ileri süren kız öğrenciler, kampüs bahçesinde oturan E.Ç.'nin yanına geldi. E.Ç. ile bir süre konuşan kız öğrenciler daha sonra tekme-tokat dövmeye başladı.
E.Ç.'nin masada oturan arkadaşları ise olaya müdahale etmeyerek olay yerinden uzaklaşması dikkat çekti. Kız öğrenciler tarafından dövülen E.Ç.'nin yardımına üniversitedeki özel güvenlik görevlileri yetişti. Güvenlik görevlileri, E.Ç.'yi döven kız öğrencilere güçlükle engel oldu. Yaşananlar bir öğrenci tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntüler, sosyal medyada 'Bugün DTCF'de eski sevgilisini taciz eden şahıs kadınlar tarafından böyle cezalandırıldı' notuyla paylaşıldı.
Kavganın ardından Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nin (DTCF)'nin panosuna; 'Ankara Üniversitesi DTCF'de Halk bilimi öğrencisi E.Ç., bir arkadaşımıza cinsel saldırıda bulunmaya kalkmıştır. Bununla kalmamış birçok kadın arkadaşımız fiziksel ve sözlü tacizde bulunmuştur. Ayrıca sosyal medya üzerinden kadın bedenini aşağılayan söylemlerde bir kez daha erkek zihniyetine sahip olduğunu kanıtlamıştır.
Olaydan haberdar olan DTCF kadınları bu olaya sessiz kalmayıp, teşhir edip cezanlandırmıştır. Biz DTCF kadınları olarak bu okulda ve yaşam alanlarının hiçbiryerinde faşizme kadına yönelik şiddete cinsiyetçiliğe homofobi ve transfobiye izin vermeyeceğiz. Buradan erkek zihinyete sesleniyoruz. Ayağınızı denk alın" notunun yazılması da dikkat çekti.  
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@