Apple, yeni çıkaracağı telefon ve saatleri tanıtacağı günü açıkladı! iPhone 14 fiyatları ne kadar?

Apple’ın bu yıl düzenleyeceği en büyük etkinliği, piyasaya süreceği yeni ürünleri tanıtacak ve teşvikler ile alımları kolaylaştıracak ilke imza atacağı etkinlik tarihini duyurdu.

Apple, yeni çıkaracağı telefon ve saatleri tanıtacağı günü açıkladı! iPhone 14 fiyatları ne kadar?

Apple, düzenleyeceği en büyük etkinlik ile bir ilke imza atacak. Teşviklerle yeni çıkacak ve eski model telefonların alımlarında kolaylık sağlayacak. Yeni model telefon, saat, dizüstü bilgisayar ve diğer teknolojik alet çeşitliliğinde ödeme kolaylığı oluşturacağı iddia ediliyor.

Apple, iPhone 14, Apple Watch Series 8, Apple Watch Pro ve AirPods Pro 2 olmak üzere dört yeni çıkaracağı modelleri tanıtacak. Amerika'nın en doğusunda yer alan Kaliforniya (California) eyaletinde 13 Eylül'de düzenleyeceği etkinlikte ilk tanıtım yerinin orası olacağı belirtildi. Tanıtım için hazırlıkların başladığı aktarıldı.

Apple, düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde birden çok alanda bir ilke imza atarak teşvik programlarını açıklayacağı iddia ediliyor. Tarihinde en üst geliri geçen yılın ilk çeyreğinde yüzde 9 büyüme ile 71 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Gelişen dünyada vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve elde etmek için saatlerce kuyrukta beklediği iPhone telefonunu çıkaracağı üst modelinde de satışlarda rekor kırmak adına yeni programlar piyasaya sunacak. 

Apple’ın dört yeni iPhone modelini duyurması bekleniyor. iPhone 14′e ek olarak, bir iPhone 14 Max bir de iPhone telefon modellerinin en büyük ekranına sahip olan Pro modelini de ilk kez tanıtacağı hakkın duyumlar yayılıyor.

İki iPhone 14 modelinde şimdiye kadar açıkladıkları özellikler, açık ekran, geliştirilmiş kamera, grafik kalitesine ve pil ömrüne kadar her şeyi iyileştirmeye yardımcı olacak A16 işlemciyi telefonlara entegre ettiklerini bu özellikleri üst noktaya taşıyarak yeni özellikler taşıdığı içeriyor. 

Başta Amerika olmak üzere Avrupa ülkelerinde yayılan duyumlara göre Apple’ın Pro modellerinin fiyatlarını 100 dolar artacak. iPhone 14 Pro için en az 1100 dolar ve iPhone 14 Pro Max modeli için yaklaşık 1.200 dolar seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor.

Yeni çıkan modellerde iyileştirmeler sağlayacak yeni özellikler entegre edilmesi, cihaz kapağında yer alan fonksiyonların yer değiştirilmesi gibi birden fazla yeniliklerin olacağı aynı zamanda fiyatlarında güzel miktarlarda olacağı bekleniliyor.