Apartmanları hasar gören vatandaşlar sokakta kaldı

 Süleyman KAYA/İSTANBUL,() Gaziosmanpaşa‘da henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı dün gece 24 ailenin kaldığı apartmanın kolonlarında çatlaklar meydana geldi. Zabıta ekipleri tarafından boşaltılan apartman mühürlendi. Apartman...

Haberler 02.09.2016, 16:31
Apartmanları hasar gören vatandaşlar sokakta kaldı

 Süleyman KAYA/İSTANBUL,() Gaziosmanpaşa‘da henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı dün gece 24 ailenin kaldığı apartmanın kolonlarında çatlaklar meydana geldi. Zabıta ekipleri tarafından boşaltılan apartman mühürlendi. Apartman sakinleri, çatlakların metro şantiyesinden kaynaklandığını ileri sürdü.
İddiaya göre olay, Mevlana Mahallesi, 835 Sokak Numara 3’te meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı 24 ailenin kaldığı 4 katlı bir apartmanda iç kısmında ve kolonlarda çatlamalar oldu. Bunun üzerine sokağa çıkan apartman sakinleri durumu belediye yetkililerine bildirdi. Gelen zabıta ekipleri apartmanın bodrum katında ve bazı dairelerin kolonlarda çatlakları tespit etti. Zabıta ekipleri tarafından boşaltılan bina mühürlendi. Sokakta kalan apartman sakinleri, hasarın metro çalışmaları sırada olduğunu ileri sürdü. Apartman yöneticisi Melahat Aktop, gece saatlerinde bina içinden gürültüler geldiğini belirterek, “Çok korktuk. Ne olduğunu anlayamadan kendimizi dışarıya attık. Binamızda oluşan bu hasarın metro şantiyesinden kaynaklandığı bariz belli. Binaya mühür vurmaları çözüm değil. Hasar gören binamıza çözüm bulsunlar. Bizi bir otelde misafir edeceklermiş” dedi. Metro inşaatının yetkilileri de binada inceleme yaptı.
(FOTOĞRAF) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@