Antalya'da Onbinler Cumhuriyet için Yürüdü

ANTALYA'da Cumhuriyet'in 92'nci yıldönümü Muratpaşa Belediyesi ve Antalya El Ele Platformu'nun düzenlediği Cumhuriyet yürüyüşü ve fener alayıyla kutlandı.

Haberler 29.10.2015, 20:44
Antalya'da Onbinler Cumhuriyet için Yürüdü
Emre BAYLAN/ ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da Cumhuriyet'in 92'nci yıldönümü Muratpaşa Belediyesi ve Antalya El Ele Platformu'nun düzenlediği Cumhuriyet yürüyüşü ve fener alayıyla kutlandı. CHP'li belediyeler tarafından Antalya'da geleneksel hale getirilen Cumhuriyet yürüyüşünde bu kez polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Cumhuriyetin ilan edilişinin 92'nci yıldönümü dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Polis, Konyaaltı varyantından başlayan ve Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren yürüyüşü için yoğun güvenlik önlemleri aldı. Saat 18.00'de başlayacağı ilan edilen yürüyüş için 2 saat öncesinden Cumhuriyet Meydanı'nı boşaltıldı, bomba araması yapıldı. Meydanın etrafını bariyerlerle kapatan ve üst arama noktaları oluşturan polis, güzergaha açılan tüm ara sokakları da güvenlik şeritleriyle kontrol altına aldı.

TÜRK BAYRAKLARIYLA YÜRÜDÜLER

Yürüyüşün başlamasına dakikalar kala yaklaşık 4 kilometrelik yürüyüş güzergahındaki Konyaaltı Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Güzergah boyunca park eden tüm motosiklet ve diğer taşıtları da çektiren polis, gerek yürüyüşe katılanları gerekse Volkan Konak konseri için meydanı dolduranları tek tek aradı. CHP'li Muratpaşa Belediyesi ve Antalya El Ele Platformu'nun düzenlediği yürüyüşe CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal başta olmak üzere CHP milletvekilleri, parti yöneticileri, partili belediye başkanları katıldı. Antalyalıların yoğun katılım gösterdiği yürüyüşte 300 metrelik dev Türk bayrağı da elden ele taşınarak Cumhuriyet Meydanı'na ulaştırıldı. Katılımcılar Türk bayrağı şeklinde tişörtler ve pusetlerinde taşıdıkları çocuklarıyla dikkat çekti. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşte sadece Türk bayrakları taşınırken, atılan sloganlarda hükümete tepki vardı. Kutlamalar, Tayfun Talipoğlu'nun şiir dinletisi ve Volkan Konak konseri ile devam edecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@