Antalya'da ‘Kaçak Sigara' Operasyonu

Gümrük Muhafaza ekipleri Antalya’da bir evde 13 bin 690 paket kaçak sigara ele geçirdi.

Haberler 18.09.2015, 15:04
Antalya'da ‘Kaçak Sigara' Operasyonu

ANKARA(ANKA)  - Gümrük Muhafaza ekipleri Antalya’da bir evde 13 bin 690 paket kaçak sigara ele geçirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Gümrük Muhafaza ekipleri Antalya’da bir evde 13 bin 690 paket kaçak sigara ele geçirdi. Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından kaçakçılıkla mücadele kapsamında yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan boş bir apartman dairesinde yüklü miktarda kaçak sigara bulundurulduğu bilgisine ulaşıldı.

Bilgileri değerlendiren ve adresi tespit eden ekipler, Savcılık kararı kapsamında operasyon başlattı. Tespit yapılan adreste bulunan daire, daireye ait çatı katında bulunan depo ile aynı apartmanda bulunan başka bir depoda arama yapıldı.

Gümrük muhafaza ekiplerince yapılan aramalarda, kimsenin oturmadığı dairede odalara istiflenmiş koliler halinde çeşitli markalarda 6400 paket, daireye ait çatı katındaki depoda değişik markalarda 5690 paket ve aynı apartmanın kapalı otoparkında bulunan başka bir depoda yapılan aramada ise 1600 paket olmak üzere toplam 13.690 paket sigara ile 105 kilogram tütün cinsi eşya ele geçirildi.

Yapılan sayım ve tespit sonunda üzerlerinde TAPDK bandrolü ve herhangi bir Türkçe ibare bulunmayan ve kaçak olduğu anlaşılan sigaralara ve tütüne el konuldu. Antalya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne getirilen eşyaların piyasa değerinin 130 bin TL olduğu belirlendi.

El konulan kaçak sigara ve tütünlerle ilgili olarak E.E. isimli bir şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefetten Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunuldu. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@