Antalya'da Hdp Binasına Bayrağımızı Astılar

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu 16 askerin şehit olması ve 6’sının yaralanmasından sonra Antalya’da bir grup, HDP İl binasını taşladı, girişine Türk Bayrağı astı.

Haberler 07.09.2015, 23:48
 Antalya'da Hdp Binasına Bayrağımızı Astılar

(DHA – HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu 16 askerin şehit olması ve 6’sının yaralanmasından sonra Antalya’da bir grup, HDP İl binasını taşladı, girişine Türk Bayrağı astı.

HDP İl binası önünde toplanan yaklaşık 1000 kişilik grup, terör örgütü PKK aleyhine slogan atarak terörü lanetledi. Polisin yoğun güvenlik önlemlerine rağmen göstericiler, binayı taş yağmuruna tuttu. Polis barikatını aşan eylemciler, camlarını kırdıkları binanın girişine Türk bayrağı astı. HDP İl binası çevresinde güvenlik kordonu oluşturan çevik kuvvet ekipleri, göstericileri binadan uzaklaştırdı.

‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ diye slogan atan grup, HDP tabelasındaki ve binadaki ışıklar sönmeden dağılmayacağını söyledi. Polis ekipleri grubu dağılması konusunda uyardı. Zaman zaman polis ve göstericiler arasında arbede yaşandı. Eylemciler, yaklaşık 2 saat süren protestolarına, binadaki ışıkların söndürülmesi üzerine slogan atarak dağıldı. Gruptakiler, HDP binasına Türk Bayrağı asılana kadar her gün eylem yapacağını söyledi. Çevik kuvvet ekipleri, olası bir saldırıya karşı bina çevresinde güvenlik önlemlerini sürdürüyor. 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@