Antalya'da, Bombalı Saldırı Protesto Edildi

ANKARA'daki, 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi' mitingi toplanma alanında 86 kişinin hayatını kaybettiği, 186 kişinin yaralandığı canlı bombalı saldırı, Antalya'da 2 ayrı eylemle protesto edildi.

Haberler 10.10.2015, 21:20
Antalya'da, Bombalı Saldırı Protesto Edildi
(DHA) - ANKARA'daki, 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi' mitingi toplanma alanında 86 kişinin hayatını kaybettiği, 186 kişinin yaralandığı canlı bombalı saldırı, Antalya'da 2 ayrı eylemle protesto edildi.

Taşıt trafiğine kapalı Kazım Özalp Caddesi'nde toplanan yaklaşık bin kişi, burada 1 saat süren oturma eylemi yaptı. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüşe geçen grup, 'Faşizme karşı omuz omuza', 'Yaşasın halkların kardeşliği' sloganları attı. Meydana, 'Sarayın katliamlarına karşı inadına barış, inadına direniş' yazılı pankartla giren eylemciler, tekrar oturma eylemi yaptı. Ellerinde saldırıda ölen bazı gençlerin fotoğraflarını da taşıyan gruptakiler, yaklaşık 2 saat sonra meydandan ayrıldı.

EMEP, HDP VE HALKEVLERİ DE EYLEM YAPTI

Antalya'daki diğer bir eylem ise Emek Partisi, HDP ve Halkevleri tarafından yapıldı. Kazım Özalp Caddesi'nde toplanan grup, önce oturma eylemi yaptı. Grup, daha sonra sloganlar atarak cadde boyunca yürüdü. Saldırıdan dolayı öfke ve acının büyük olduğu belirten grup üyeleri, saldırıyı gerçekleştirenlerin hesap vereceğini söyledi. Bir süre slogan ve alkışlarla eylemlerini sürdüren grup üyeleri, dağıldı.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@