Antalya'da tüm polisler göreve çağrıldı

Darbe girişimini protesto için Ak Parti Antalya İl Başkanlığı önünde toplanan grup, daha sonra parti yöneticilerinin isteğiyle Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Gruptakiler, emniyet müdürlüğü önünde...

Haberler 16.07.2016, 03:33
Antalya'da tüm polisler göreve çağrıldı
Darbe girişimini protesto için Ak Parti Antalya İl Başkanlığı önünde toplanan grup, daha sonra parti yöneticilerinin isteğiyle Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Gruptakiler, emniyet müdürlüğü önünde bekleyen polislere destek mesajı verdi. Grup Güllük Caddesi'nden geçerken bir apartmandan atılan cam şişe bir kişinin başına isabet ettikten sonra parçalandı. Başına aldığa darbeyle kan içinde kalan bu kişi kendi imkanlarıyla hastaneye gitti. Garnizon Komutanlığı önünde başında Atatürk portresi olan yaşlı bir adam protestocuların tepkisine neden oldu. "Darbeci misin" denilerek üzerine yürünen yaşlı adam, Ak Partili olduğunu söylemesi üzerine bırakıldı. Garnizon Komutanlığı önünde askerler yerine polislerin nöbet tutması dikkat çekti.

Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç'in en önde yürüdüğü grup, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı. Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Milletvekili Mustafa Köse, Kepez belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın da yer aldığı binlerce kişi, darbe girişimini protesto etti. Polis ekipleri de resmi ve sivil otolarla konvoy oluşturarak Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Polis konvoyu, Türk bayrakları taşıyan kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı.

İLÇELERDE PROTESTOLAR

Serik'te yapılan anons üzerine ilçe merkezindeki Çınaraltı Meydanı'nda yaklaşık 2 bin kişi toplandı ve Türk bayraklarıyla protesto gösterisinde bulundu. Alanya'da darbe girişimine tepkilerin adresi Atatürk Caddesi ve Hükümet Meydanı oldu. Binlerce kişi Türk bayraklarıyla geldiği meydanda sloganlar atarak girişimi protesto etti. Burada İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka ile Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba megafonlarla birlik çağrısı yaptı. Manavgat'ta da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 4 bin kişi İstiklal Marşı okuyarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar attı. Gazipaşa- Alanya Havalimanı'nda diğer günlere göre yoğun güvenlik önlemleri alındı. Havalimanında giriş çıkış yapan araçlar sıkı şekilde aranıyor. Kumluca Cumhuriyet Meydanı'nda da yüzlerce kişi darbe girişimini protesto etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@