Antalya'da Tonlarca Sağlam Domatesi Ormanlık Alana Attılar!

Türkiye'de vatandaşlar hayat pahalılığından şikayet ederken Antalya'nın Aksu ilçesinde tonlarca domatesin ormanlık alana atıldığı tespit edildi. Domateslerin ziyan edilmesi domates fiyatlarının manipüle edilmesi şüphesini akıllara getirdi.

Antalya'da Tonlarca Sağlam Domatesi Ormanlık Alana Attılar!

Türkiye'de son dönemlerde özellikle gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarına yapılan zamlar vatandaşların hayatlarını zorlaştırırken Antalya'da tonlarca domatesin ormanlık alana atıldığı tespit edildi.

ÇÜRÜK OLMAYAN DOMATESLERİ ORMANLIK ALANA ATTILAR!

Antalya'nın Aksu ilçesinin Kurşunlu Şelalesi civarında bulunan ormanlık alanda vatandaşlar tonlarca domatesin atıldığını gördüler. Yetkililere yapılan ihbarın ardından domateslerin salkım domates oldukları ve çürük olmamasına rağmen ormanlık alana atıldıkları belirlendi.

DOMATES FİYATLARI MANİPÜLE Mİ EDİLİYOR?

Seraların yoğun olduğu Aksu ilçesi Türkiye'de domates üretiminde önemli merkezlerden birisi olarak gösteriliyor. Pazarlarda 4 TL ile 7 TL arasında bir fiyatla satılan domatesin bu şekilde ziyan edilmesi şaşkınlıkla karşılanırken akıllara domates fiyatlarının manipüle edilmesinden başka bir şey gelmedi.

BAKANLIK İNCELEME BAŞLATTI!

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri domateslerin kim veya kimler tarafından atıldığını tespit edebilmek amacıyla çalışma başlattıkları bildirildi. Çevrede bulunan seralara yönelik geniş çaplı bir araştırma yapacak olan yetkililer sağlam domateslerin ziyan edilmesine sebep olanları bulmak için yoğun bir mesai harcamaya başladılar.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@