Antakya'dan Bisikletle Anıtkabir'e Gidecekler

BİSİKLETLİLER Derneği üyeleri, 'Atamızın Yolundayız' diyerek bisikletleriyle Hatay'dan Ankara'ya gidecek.

Haberler 01.11.2015, 13:49
Antakya'dan Bisikletle Anıtkabir'e Gidecekler
(DHA) - BİSİKLETLİLER Derneği üyeleri, 'Atamızın Yolundayız' diyerek bisikletleriyle Hatay'dan Ankara'ya gidecek. Derneğin Antakya Temsilcisi Ethem Baklacı, 5 Kasım'da bisikletleriyle Hatay'dan yola çıkacaklarını belirterek, "680 kilometre pedal çevirip 10 Kasım'da Anıtkabir'de olacağız" dedi.

Amatör bisiklet severlerin bir araya gelmesiyle kurulan Bisikletliler Derneği'nin 2008'den bu yana her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği 'Atamızın Yolundayız' etkinliğinin bu yıl Hatay'da düzenleneceğini belirten Ethem Baklacı, amaçlarının Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıldönümünde Anıtkabir'de anmak olduğunu söyledi. 5 Kasım'da Cumhuriyet Meydanı'ndan yola çıkarak 680 kilometre pedal çevirdikten sonra 10 Kasım'da Anıtkabir'de olacaklarını kaydeden Baklacı, şunları söyledi:

"Ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının at sırtında geçtikleri yolları demir atları ile geçerek, çektikleri zorluk ve sıkıntıları anımsamak ve anımsatmak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinliğimizde Atamızın yolunda olduğumuzu haykırıyoruz. 5 Kasım'da Cumhuriyet meydanında Vali yardımcımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızdan alacağımız şanlı bayrağımızı Ankara'ya, Anıtkabir'de Atamızın mozolesine, ülkemize sağladığı son eseri olan Hatay'ımızın teşekkürü olarak sunacağız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@