Annesiyle İlişki Yaşadığı İddiasıyla Komşusunu Öldüren Sanığa 'tahrik İndirimi' İstendi

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi Çaylıoğlu Köyü'nde, annesiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü 43 yaşındaki Mehmet Özdemir'i tabanca ile öldüren 31 yaşındaki Hüdayet E.'nin tutuklu yargılanmasına devam edildi. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Özdemir’in annesi ile ilişki yaşamasından duyduğu elemin etkisiyle cinayeti işlediği gerekçesiyle sanığa haksız tahrik indiriminin uygulanmasını talep ederek, ağırlaştırılmış müebbet yerine 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Haberler 19.11.2015, 23:00
Annesiyle İlişki Yaşadığı İddiasıyla Komşusunu Öldüren Sanığa 'tahrik İndirimi' İstendi
(DHA)- ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi Çaylıoğlu Köyü'nde, annesiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü 43 yaşındaki Mehmet Özdemir'i tabanca ile öldüren 31 yaşındaki Hüdayet E.'nin tutuklu yargılanmasına devam edildi. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Özdemir’in annesi ile ilişki yaşamasından duyduğu elemin etkisiyle cinayeti işlediği gerekçesiyle sanığa haksız tahrik indiriminin uygulanmasını talep ederek, ağırlaştırılmış müebbet yerine 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

2 Eylül 2014'te meydana gelen olayda Hüdayet E., sokakta önünü kestiği ekmek fırını sahibi Mehmet Özdemir'i tabancayla ateş ederek öldürdü. Güvenlik kameralarına da yansıyan cinayetin ardından Hüdayet E. tutuklandı. Hüdayet E., ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılandığı Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Hüdayet E.'nin çok kısa süren bir konuşma sonrası Mehmet Özdemir'i dükkanın içine sokarak silahını çekmesi ve isabet edecek şekilde yaptığı ateş sayısını göz önüne alarak suçu tasarlayarak işlediği gerekçesiyle ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talep etti. Ancak savcı, toplumdaki değer yargıları göz önüne alındığında sanığın suçu Özdemir’in annesi ile ilişki yaşamasından duyduğu elemin etkisi ile işlediği gerekçesiyle TCK'nın 29'uncu maddesi gereği haksız tahrik indirimlerinin uygulanarak 18 ile 24 yıl arasında değişen hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Hüdayet E. ise mütalaaya karşı yaptığı savunmasında cinayeti tasarlayarak işlemediğini belirterek, "Kendi evimin altında kameraların olduğunu bilerek bu eylemi tasarlamam imkansızdır. Olay anlık gelişmiştir" dedi. Duruşma, avukatların mütalaaya karşı savunma yapmaları için ertelendi.Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@