Annesini Kurtarmak İsterken Ağabeyi de Ölmüş

ANTALYA'da akaryakıt istasyonundan otogaz aldıktan sonra alev topuna dönen araçtan sağ kurtulup annesi ve ağabeyini kaybeden Murat Coşkun, "Ağabeyim kontağı çevirince otomobil bir anda alev aldı. Ağabeyim, kurtarmaya çalıştığı annemle araçta yandı" dedi.

Haberler 28.01.2016, 17:33
Annesini Kurtarmak İsterken Ağabeyi de Ölmüş

(DHA) - ANTALYA'da akaryakıt istasyonundan otogaz aldıktan sonra alev topuna dönen araçtan sağ kurtulup annesi ve ağabeyini kaybeden Murat Coşkun, "Ağabeyim kontağı çevirince otomobil bir anda alev aldı. Ağabeyim, kurtarmaya çalıştığı annemle araçta yandı" dedi.

2 kişinin yanarak yaşamını yitirdiği, 1 kişinin de ağır yanıklarla kurtulduğu araç yangını, geçen 25 Ağustos gecesi saat 04.00 sıralarında Çalkaya Mahallesi Serik Caddesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İstasyonda otogaz dolumu yapılan 42 PE 147 plakalı otomobil, kontak anahtarı çevrilince, bir anda alev aldı. 60 yaşındaki Arife Coşkun yaşamını yitirirken, otomobil sürücüsü 41 yaşındaki Mustafa Coşkun ile yan koltukta oturan kardeşi 28 yaşındaki Murat Coşkun ağır yanıklarla kurtarıldı. Mustafa Coşkun sevk edildiği İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat etti. Günlerce yoğun bakımda tutulduktan sonra yaşama döndürülen Murat Coşkun hakkında ise 'taksirle ölüme ve yaralanmaya' neden olmak suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Gaz kaçağı olan otomobildeki arızayı gidermek yerine, aracı kullanmaya devam etmek suretiyle annesi ve ağabeyinin ölümüne neden olmaktan tutuksuz yargılanan Murat Coşkun, davanın ilk duruşmasında suçlamaları kabul etmedi. Avukatı Samir İsmailov ile birlikte duruşmada hazır bulunan Murat Coşkun, yanan aracı bir süre önce satın alan ağabeyinin üzerinde hacizler olduğu için devrini almadığını söyledi.

KONTAĞINI ÇEVİRİNCE ALEV ALDI

Ağabeyinin devrini almadığı bu araçla annesini ve dayısını da yanlarına alarak Konya'dan yola çıktıklarını anlatan Coşkun, şöyle dedi:

“Önce Burdur'a gidip cezaevindeki kardeşim Ali Coşkun'u ziyaret ettik. Ardından İstanbul'a uçakla gitmek için bilet alan dayımı Antalya Havalimanı'na bıraktık. Havalimanından tekrar Konya'ya yola çıkmıştık. Aracı ağabeyim kullanıyordu. Bir süre gittikten sonra ağabeyim otogaz almak için bir istasyona girdi. Ağabeyim araçtan inip gaz doldurttu. Markete gidip alışveriş yaptı. Annemle ben ise araçta bekledik. Ağabeyim gazın parasını ödeyip araca binip kontağı çevirdiğinde otomobil bir anda alev aldı."


'OLAYDA KUSURUM YOK'

Araç alev alır almaz kendisini dışarı attığını anlatan Murat Coşkun, “Ağabeyim de aracın dışına çıkmıştı. Ancak annem çıkamadı. Annemi kurtarmak için ağabeyimle birlikte çabaladık. Ancak ben vücudumdaki yanıklar sebebiyle o sırada bayılmışım. Hastanede kendime geldiğimde ağabeyimin ve annemin öldüğünü öğrendim. Ağabeyim araçtan çıktığında bir şeyi yoktu. Ben bayıldıktan sonra annemi alevlerin içinden almaya çalışırken o da yanmış. Olayda kusurum yok" diye konuştu.

'ARAÇ BENİM DEĞİL'

Soruşturma aşamasında 'Araç benim' şeklindeki beyanının doğru olmadığını anlatan Coşkun, “Aracın aileme ait olduğunu söylemiştim. Benim olduğunu söylemedim" dedi.

Avukatı Samir İsmailov da otomobilin Mustafa Coşkun'a ait olduğunu, ancak devrini icra dosyaları sebebiyle ruhsat sahibinden almadığını söyledi. Duruşmaya SEGBİS üzerinden Burdur Cezaevi'nden katılan Ali Coşkun ise sanık ağabeyi Murat'tan şikayetçi olmadığını söyledi.

Kırklareli'nde oturan sanığın bundan sonraki duruşmalardan vareste tutulmasına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@