Annesi Kızımı Göstermiyor' Deyip, Açlık Grevine Başladı

ÇANAKKALE'de boşandığı eşi M.E.'nin 10 yaşındaki kızı M.D.'yi kendisine göstermediğini ileri süren 36 yaşındaki Yılmaz D. üç gün önce açlık grevine başladı. Dallıoğlu, sadece su ve sigara içtiğini söyledi.

Haberler 08.10.2015, 21:48
Annesi Kızımı Göstermiyor' Deyip, Açlık Grevine Başladı
(DHA)- ÇANAKKALE'de boşandığı eşi M.E.'nin 10 yaşındaki kızı M.D.'yi kendisine göstermediğini ileri süren 36 yaşındaki Yılmaz D. üç gün önce açlık grevine başladı. Dallıoğlu, sadece su ve sigara içtiğini söyledi.

Çanakkale'de kahvehane işleten Yılmaz D., 10 yıl evli kaldığı M.E.'den 3 yıl önce boşandı. Mahkeme çiftin o dönemde 7 yaşında olan kızlarının velayetini annesine verdi. Mahkeme, Yılmaz. D.'ye ise her ayın birinci ve üçüncü haftasında cuma günü saat 17.00'den pazar günü 24.00'e kadar kızını görebilme izni verdi. Ancak, iddiaya göre, buna rağmen M.E., kızını boşandığı eşine göstermedi. Yılmaz D. eşinin, kızına kötü davrandığını ileri sürüp, hakkında Çanakkale 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde geçen 8 Eylül'de dava açılmasını sağladığını belirtip, "2002 yılında evlendim. Mutlu bir evliliğimiz vardı. Aç değil, açıkta değildik. İlerleyen zamanlarda eşimde yaşanan değişikliklerin ardından şiddetli geçimsizlik başladı. Eşim, boşanma davası açtı. Kızım vasıtasıyla eşimin başkasıyla görüştüğünü ve benden bu yüzden boşandığını öğrendim" dedi.

Boşanmalarının ardından bayramlarda dahi eşinin kızını kendisine göstermediğini söyleyen Yılmaz D., "Bir baba için bu çok zor bir durum. Üç gündür açlık grevine başladım. Kararlıyım. Kızım da benimle yaşamak istiyor. Ama annesi buna engel oluyor. Boşandığım eşimin komploları nedeniyle hakkımda bir sürü dava açıldı. 'Çocuğumu dövüyormuşum.' Yok böyle bir şey. İnsan evladı için yaşar. Kızım üzülmesin diye bu zamana kadar hep sustum. Ben de eşimi öldürebilirdim. İçimde Allah korkusu olduğu için yarın ahirette hesabını nasıl vereceğimi düşündüğüm için böyle bir şey yapmadım" diye konuştu. Kızını görene kadar açlık gerevini sürdüreceğini belirten Yılmaz D., "Bu süre içinde sadece su ve sigara içeceğim" dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@