Anne ve Zihinsel Engelli Kızı Soba Kurbanı

DENİZLİ'nin Baklan İlçesi'nde 75 yaşındaki Gülizar Çulha ile zihinsel engelli kızı 39 yaşındaki Zübeyde Çulha, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Haberler 05.01.2016, 20:51
Anne ve Zihinsel Engelli Kızı Soba Kurbanı

(DHA) - DENİZLİ'nin Baklan İlçesi'nde 75 yaşındaki Gülizar Çulha ile zihinsel engelli kızı 39 yaşındaki Zübeyde Çulha, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Anne ve kızı yapılan otopsi sonrası yan yana toprağa verildi.

Dağal Mahallesi'nde oturan Gülizar Çulha ile zihinsel engelli kızı Zübeyde Çulha, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Annesinin ve kız kardeşinin bugün evden dışarı çıkmaması üzerine kontrol için eve giden Hüseyin Çulha, kapıyı çaldı. Ancak kapıyı açan olmayınca meraklanıp çatıdaki havalandırma boşluğundan eve girdi. Sobanın bulunduğu odaya giren Çulha, annesiyle kız kardeşini hareketsiz yatarken buldu. Hüseyin Çulha, komşularından ve sağlık ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin yaptığı kontrolde, anne ile kızının öldüğünü belirledi.

İhbar üzerine gelen jandarma evde inceleme yaptı. Ardından anne ve kızının cesedi, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp morguna kaldırıldı. Yapılan otopside anne ile kızının sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü belirlendi. Anne Gülizar Çulha'nın sabaha karşı sobaya kömür atıp, kızının yanına yattığı öğrenildi. Anne ile kızı, ikindi vakti kılınan namazın ardından Dağal Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.


Büyük üzüntü yaşayan ölen kadının oğlu Hüseyin Çulha, "Kapıyı pencereyi çok çaldık. Açan olmayınca çatıdan girdik. Odaya bakınca annem ile kardeşimin cesetlerini gördüm. Komşulardan yardım istedim" dedi.

Eşini ve kızını toprağa veren Fikret Çulha ise, akraba ziyareti için Denizli merkeze gittiğini ve yakınlarında kaldığını belirterek, "Ben evde değildim. Komşular aradı haber verdiler öyle duydum. Bu sobayı 40 yıldır yakıyoruz, şimdiye kadar böyle bir şey başımızsa gelmedi. Eşim ve kızımı sobaya kurban verdik" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@