Anne ve 2 Çocuğu Doğalgazlı Evde Kömür Sobasından Sızan Gazdan Zehirlenip Öldü

AFYONKARAHİSAR’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 26 yaşındaki anne Fadime Avcı ile çocukları 7 yaşındaki Sümeyra ve 5 yaşındaki Ömer hayatını kaybetti.

Haberler 19.01.2016, 23:30
Anne ve 2 Çocuğu Doğalgazlı Evde Kömür Sobasından Sızan Gazdan Zehirlenip Öldü

(DHA) - AFYONKARAHİSAR’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 26 yaşındaki anne Fadime Avcı ile çocukları 7 yaşındaki Sümeyra ve 5 yaşındaki Ömer hayatını kaybetti.

Afyonkarahisar Orduevi’nde memur olarak çalışan Mehmet Ali Avcı, memleketi Konya’ya daha yakın olduğu için birkaç ay önce Hatay’dan Afyonkarahisar’a tayinini istedi. Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi 971’inci sokakta bir eve yerleşen Avcı ailesi, doğalgazlı evin yeterince ısınmaması nedeniyle çocukların odasına soba kurdu. Avcı ailesinin hava sıcaklığının sıfırın altına indiği kentte çocukların üşümemesi için zaman zaman kömür sobasını yaktıkları belirtildi. 

Sabah işine giden Mehmet Ali Avcı, akşam döndüğünde eşi Fadime, çocukları Sümeyra ve Ömer’i baygın halde bulunca sağlık ekiplerinden yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde Fadime, Sümeyra ve Ömer Avcı’nın sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini tespit etti. Anne Fadime Avcı’nın güçlükle de olsa nefes alabildiğini, çocukların ise hayat belirtisi göstermediğini belirleyen sağlık ekipleri, çocukları kurtarılabilecekleri düşüncesiyle ambulansa alıp Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürdü. Ancak iki kardeş tüm çabalara rağmen hayata döndürülemedi. Anne Fadime Avcı ise Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yoğun bakıma alınan anne Avcı, 2 saatin ardından yaşam savaşını kaybetti. Anne Fadime Avcı ile çocukları Sümeyra ve Ömer’in cenazeleri, otopsi yapılmak üzere morga konuldu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@