Ankaralılar için çok önemli duyuru! Valilik bile uyardı: Pazar sabahına kadar felaket olacak

Hava durumu hakkında Ankara Valiliğinden çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda şiddetli sağanak yağış olacağı belirtildi.

Ankaralılar için çok önemli duyuru! Valilik bile uyardı: Pazar sabahına kadar felaket olacak

Ankara Valiliği tarafından yapılan uyarıda, başkentte kuvvetli yağışın beklendiği ve halkın dikkatli olması gerektiği bildirildi. Yapılan açıklamada, akşam saatlerinden itibaren kent genelinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması öngörüldüğü belirtildi.

Uyarı Yapıldı

Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında, meteorolojik değerlendirmelere göre, başkent Ankara'da akşam saatlerinden itibaren çevre bölgelerde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edildi. Ayrıca, yağışların pazar günü sabah saatlerine kadar etkili olması öngörüldü.

Tedbir Çağırısı 

Ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda olası aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. Valilik, halkın güvenliği açısından gerekli tedbirleri alarak, yağışın etkilerine karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini vurguladı.

Bu açıklamalar Ankara'da yaşayan vatandaşların hava durumu koşullarına karşı bilinçli ve dikkatli hareket etmeleri adına yapılmış önemli bir duyuru olarak dikkat çekiyor.

Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamada, son meteorolojik değerlendirmelere göre, akşam saatlerinden itibaren kentin çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği, yağışların pazar günü sabah saatlerinde etkisini kaybedeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

SONRAKİ HABER