Ankara'daki Patlamada Adana'dan Giden Çoğu Tcdd Mensubu 11 Kişi Yaşamını Yitirdi (4)

ÜNİVERSİTELİ DİLAN, KARANFİLLERLE KARŞILANDI

Haberler 11.10.2015, 23:37
Ankara'daki Patlamada Adana'dan Giden Çoğu Tcdd Mensubu 11 Kişi Yaşamını Yitirdi (4)
ÜNİVERSİTELİ DİLAN, KARANFİLLERLE KARŞILANDI

Ankara'daki patlamada yaşamını yitiren Çukurova Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi ve Emek Partisi üyesi Dilan Sarıkaya'nın cenazesi, Adana'da Uğur Mumcu Meydanı'nda aralarında milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın yer aldığı yaklaşık 5 bin kişi tarafından karşılandı. Ankara'dan Seyhan İlçe Belediyesi'ne ait cenaze aracı ile getirilen Sarıkaya'nın cenazesi, alana girerken, toplananlar terörü lanetleyen sloganlar attı. Törene katılanlar, Dilan Sarıkaya'yı taşıyan cenaze arabasına karanfiller fırlattı. Dilan Sarıkaya'nın yakınları ve arkadaşları gözyaşlarını tutamazken, savaş ve hükümet karşıtı sloganlarla patlamaya tepki gösterildi.

Burada yapılan törende konuşan Emek Partisi Adana İl Başkanı Sevil Aracı, "Arkadaşlarımızı barış için göndermiştik. Sorumluların bulunmasını ve hesap sorulmasını istiyoruz" dedi.

BABASI: "YOLDAŞIM, YOLDAŞLARIMIZA SELAM SÖYLE"

Törene katılanların sarılarak başsağlığı dilediği Dilan Sarıkaya'nın babası İzzet Sarıkaya ise katılımcılara seslenerek, "Yoldaşıma ilk 'Faşizme ölüm, halka hürriyet' sloganını öğretmiştim. Yoldaşlarım, yoldaşlarımıza selam söyle" diye konuştu.

Dilan Sarıkaya'nın da aralarında bulunduğu bazı kişileri otobüslerle Ankara'ya götürdüğünü söyleyen Eğitim-Sen Adana Şube Yöneticisi Mehmet Akarsubaşı da, "Onları ne yazık ki sağ getiremedim. Özür dilerim" diye konuşunca kalabalıktakiler uzun süre, 'Direne direne kazanacağız' diye slogan attı. Konuşmaların ardından Dilan Sarıkaya'nın cenazesi baba evine götürüldü.FOTOĞRAFLI 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@