Ankara'daki Patlama Çanakkale'de Protesto Edildi

ÇANAKKALE iskele meydanında toplanan 300 kişilik grup Ankara'da bugün meydana gelen terör saldırısını protesto etti.

Haberler 10.10.2015, 21:09
Ankara'daki Patlama Çanakkale'de Protesto Edildi
(DHA) - ÇANAKKALE iskele meydanında toplanan 300 kişilik grup Ankara'da bugün meydana gelen terör saldırısını protesto etti. AK Parti binasına siyah çelenk bırakmak isteyen gruba polis izin vermedi.

Ankara'da miting öncesi 86 kişinin hayatını kaybettiği ve 186 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyı protest etmek için sivil toplum kuruluşlarının ve demokratik kitle örgütlerinden oluşan 300 kişilik bir grup İskele Meydanı'nda toplandı. Devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunan grup ardından Ak Parti binasına siyah çelenk bırakmak için yürüyüşe geçti. Polisler Ak Parti binasına 100 metre kala Yalı Caddesi girişinde göstericilerin önünü kesti. Eylemciler ile polis ekipleri arasında kısa süre yaşanan sözlü tartışmanın ardından grup İskele Meydanı'ndaki döner kavşakta oturma eylemi yapıp, feribot iskelesinden Demircioğlu Caddesi'ne gidiş güzergahını trafiğe kapattı.

Oturma eylemi devam ederken, 5 kişilik grup ellerindeki siyah çelenkle Ak Parti binasına başka bir yoldan gitmek üzere ilerledi. Bu grubu polis ekipleri durdurup, izin vermedi. Bunun üzerine çelenk bir otelin duvarına bırakılan beş kişi tekrar arkadaşlarının yanına döndü.

Meydanda bir süre oturma daha eylemi yapan grup, daha sonra sessizce dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@