Ankara'da 10 Kasım

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Haberler 10.11.2015, 09:40
Ankara'da 10 Kasım

-Ankara’da vatandaşlar her yıl olduğu gibi saat 9.05’te saygı duruşunda bulunarak Atatürk’e olan saygılarını ifade ettiler.

ANKARA (ANKA) – Atatürk vefatının 77’nci yılında Anıtkabir’de düzenlenen bir törenle anıldı.

Anma törenleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’deki Aslanlı Yoldan Atatürk’ün kabrine yürüdü ve mozoleye kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan Türk Bayrağı şeklinde bir çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Misakı Milli Kulesi’nde bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi olarak vefatınızın 77. Yıldönümünde şahsınızı bir kez daha hürmetle, rahmetle yad ediyoruz. Cumhuriyetimizin ilanının 92. Yıldönümünü geride bıraktığımız bu dönemde bize işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Dâhili ve harici bedhahlara rağmen Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 yılı için belirlediğimiz hedeflere ulaşarak vasiyetinizi yerine getirmiş olacağız. Bu vesileyle şahsınız ve silah arkadaşlarınızla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti inşallah ilelebet payidar kalacaktır. Ruhun şad olsun.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkânı tören tamamlandıktan sonra Anıtkabir’den ayrıldı.

Resmi törenin tamamlanması ardından Anıtkabir halkın ziyaretine açıldı. 10 Kasım dolayısıyla Anıtkabir bu gece saat 20.30’a kadar ziyarete açık kalacak.

-TÜRK YILDIZLARI’NIN UÇUŞU İPTAL EDİLDİ-

Bu arada, 10 Kasım dolayısıyla Türk Yıldızları’nın daha önce planlanan hava gösterisi olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

-ANKARA’DA SAYGI DURUŞU-

Vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yıl da saat 9.05’te Atatürk’e olan saygılarını ifade ettiler. Sokak ve caddelerde bulunan vatandaşlar sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte saygı duruşunda bulundular. Taşıt araçları seyirlerine ara vererek kornalarını çalarken, kimi sürücüler de saygı duruşuna katıldılar. Esnaf ve işyeri sahipleri de dükkân ve mağazalarının kapısına çıkarak saygı duruşunda bulundular. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@