Ankara Yenimahalle Başkanlık Binası Yenileniyor, Yüzde 40 Enerji Tasarrufu Sağlanacak

ANKARA(ANKA) – Ankara Yenimahalle ilçesine birçok sosyo-kültürel ve sportif merkez...

Haberler 07.11.2015, 11:00
Ankara Yenimahalle Başkanlık Binası Yenileniyor, Yüzde 40 Enerji Tasarrufu Sağlanacak

ANKARA(ANKA) – Ankara Yenimahalle ilçesine birçok sosyo-kültürel ve sportif merkezler kazandıran Yenimahalle Belediyesi şimdi de belediye binasına el attı. Belediye binasının tüm katlarını yenileyen Yenimahalle Belediyesi, dış cephe tadilatına girdi. Yenimahalle Belediyesi dış cephesi hem modern bir yüze kavuşacak hem de hem de ısı yalıtımı yapılarak tasarruf yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, eski Yenimahalle Belediye Başkanları Mustafa Vuran tarafından 1984 yılında yapımına başlanan ve 1989’da Abdurrahman Oğultürk döneminde tamamlanarak hizmete açılan Yenimahalle Belediyesi Başkanlık Binası’nda yenilenme çalışmaları başladı.

-YÜZDE 40 TASARRUF SAĞLANACAK-

İlk olarak belediye binasının VIP girişini yenileyen, belediyeye bir misafir yemek salonu kazandıran Başkan Yaşar’ın girişimiyle bina, uzun ömürlü, ekonomik, estetik ve hafif olması sebebiyle alüminyum kompozit cephe ile kaplanacak. Binanın cam kısımlarda ise ısı yalıtımlı tentasol yeşil çift camlı silikon cephe tercih edilecek. Tamamı TSE standartlarına uygun ısı yalıtımlı malzemeler ile kaplanacak olan cephe, ısıtma ve soğutma maliyetlerinde önemli azalmaya sebep olacak. 2016 yılında tamamlanması öngörülen çalışmalarla başkanlık binası çok kısa süre içerisinde yeni  görüntüsüne kavuşmuş olacak.

-“HİZMETLERİMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE YENİLENECEK”-

Başkan Yaşar yenilemeyle ilgili “Yıllardır vatandaşlarımızdan gelen talepler neticesinde ilçemize tam donanımlı sosyal tesisler kazandırdık. Ancak mevcut belediye binamız Yenimahalle’ye yakışmayacak şekilde eskidi. Bunun neticesinde bina içerisinde ve çevresinde bir takım çalışmalar başlattık. Önce VIP girişi yenileterek, modern bir karşılama salonu kazandırdık. Ayrıca bir takım çevre düzenlemeleri ile belediye çevresini yeniledik. Şimdi sırada binanın dış cephesi var. Çalışmalar tamamlandığında binamız hem görsel güzellik kazanacak hem de ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlanacak” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@