Ankara Valisi Kılıçlar'dan 19 Mayıs Mesajı

ANKARA(ANKA) – Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ancak tarihini, kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletlerin ilelebet yaşama hakkına sahip olabileceklerini bildirdi. V

Haberler 18.05.2015, 12:21
Ankara Valisi Kılıçlar'dan 19 Mayıs Mesajı

ANKARA(ANKA) – Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ancak tarihini, kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletlerin ilelebet yaşama hakkına sahip olabileceklerini bildirdi.

Vali Kılıçlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajında 19 Mayıs 1919’un  Türk Milletinin bağımsızlığa atılan ilk adımı, milletin, birlik ve beraberlik içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için kendi ülkesinde, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gün olduğunu bildirdi.

Tarihini, kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletlerin ilelebet yaşama hakkına sahip olabileceklerini kaydeden Vali Kılıçlar, “Bu inançla, 96 yıl önce Samsun’da bağımsızlık mücadelesini başlatan Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı fedakâr milleti ile birlikte zafere taşımıştır. Kazanılan bu zaferin sürekli olması ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için de bu günü, gençlerimize armağan etmiştir” dedi.

19 Mayıs 1919’da, “Tam Bağımsız Bir Ülke” olma mücadelesiyle ilk adımları atılan Cumhuriyetin; milli ve manevi değerlere önem veren, daha çağdaş, daha akılcı ve daha modern bir ülke olması için millete ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlere büyük büyük görevler düştüğünü anlatan Kılıçlar, mesajını “Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlar; sağlık ve başarılar dilerim” diye bitirdi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@