Ankara Valiliği: Kat Görevlisi Hakkında İşlem Başlatılmış Ve İş Akdi Sonlandırılmıştır

ANKARA(ANKA)-Ankara Valiliği “Yetiştirme Yurdundan Kan Donduran Görüntüler” başlıklı haber üzerine bir açıklama yaparak, "Sincan Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklarla ilgili olarak yaklaşık 1,5 ay önce alınan ihbar üzerine müf

Haberler 29.04.2015, 20:15
Ankara Valiliği: Kat Görevlisi Hakkında İşlem Başlatılmış Ve İş Akdi Sonlandırılmıştır

ANKARA(ANKA)-Ankara Valiliği “Yetiştirme Yurdundan Kan Donduran Görüntüler” başlıklı haber üzerine bir açıklama yaparak, "Sincan Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklarla ilgili olarak yaklaşık 1,5 ay önce alınan ihbar üzerine müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmış olup, gerekli tedbirler ivedilikle alınmıştır. Bunun sonucunda; olayda kusuru olduğu tespit edilen kat görevlisi hakkında işlem başlatılmış ve iş akdi sonlandırılmıştır" dedi. 

Ankara Valiliği bazı basın yayın organlarında yer alan "Yetiştirme Yurdundan Kan Donduran Görüntüler” başlıklı haber üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Sincan Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklarla ilgili olarak yaklaşık 1,5 ay önce alınan ihbar üzerine müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmış olup, gerekli tedbirler ivedilikle alınmıştır. Bunun sonucunda; olayda kusuru olduğu tespit edilen kat görevlisi hakkında işlem başlatılmış ve iş akdi sonlandırılmıştır. Çocuklarla ilgili olarak gerekli mesleki çalışma başlatılarak 3 çocuğun il dışına nakilleri yapılmış, mağdur çocuk statüsünde bulunan çocukların da psikolojik destek ve tedavi süreci başlatılmıştır. Ayrıca konu ile ilgili olarak adli soruşturma başlatılması için de başvuruda bulunulmuştur” denildi.(ANKA)

(HSN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@