Ankara Üniversitesi: Terörü Şiddetle Kınıyoruz

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Suruç’ta yaşanan terör saldırısını ve Adıyaman’da bir askerin şehit olduğu saldırıyı kınadı.

Haberler 22.07.2015, 11:57
Ankara Üniversitesi: Terörü Şiddetle Kınıyoruz

ANKARA (ANKA) –Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Suruç’ta yaşanan terör saldırısını ve Adıyaman’da bir askerin şehit olduğu saldırıyı kınadı.

Üniversite Rektörlüğü Suruç’ta ve Adıyaman’da yaşanan terör saldırılarını kınayan bir mesaj yayınladı. Mesajda “Terörist saldırıda Suruç’ta onlarca vatandaşımızla birlikte Üniversitemizden öğrenciler de katledildi ya da yaralandı. Adıyaman’da ise askerimiz şehit edildi. Her türlü terörü, terörizm destekçilerini ve bu derin acılara neden olanları şiddetle kınıyor; bu eylemlerde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Ankara Üniversitesi açıklaması “Vahşet ve barbarlığın aracı olan terörün; barışın, kardeşliğin, insanlığın, ülkemizin, birlik ve beraberliğimizin en büyük düşmanı olduğunu tekrar vurguluyor; toplumun tüm kesimlerine sabır, sağduyu ve itidal çağrımızı yineliyoruz. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun” sözleriyle tamamlandı. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@