Ankara Kulübü Şehitleri Unutmadı

ANKARA (ANKA) - Ankara Kulübü Derneği Mamak Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen gecede hay...

Haberler 31.10.2015, 12:45
Ankara Kulübü Şehitleri Unutmadı

ANKARA (ANKA) - Ankara Kulübü Derneği Mamak Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen gecede hayatını kaybeden şehitlerin yakınlarına şehitlerin Ay Yıldız işlemeli fotoğrafları verildi. Mamak Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte duygulu anlar yaşanırken çok sayıda siyasi ve sivil toplum kuruluşu etkinliğe katılım sergiledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecede Kuran-ı Kerim okunurken Asker Kınası konulu tiyatro gösterisi ve Sarı Zeybek oyunu sergilendi.

-ŞEHİTLER UNUTULMADI-

Düzenlenen gecede vatan için  1991 yılında Hakkâri’nin Çukurca İlçesinde şehit olan Necati Çiçek, 2007 yılında Siirt’te şehit olan Kadir Yalçın, 1994 yılında Tunceli’de şehit olan İbrahim Öztekin ve 2006 yılında Van’ın Erciş İlçesinde şehit olan Mustafa Yıldız’ın yakınlarına şehitlerin Ay Yıldız işlemeli fotoğrafları verildi.

-KATILIM YÜKSEKTİ-

Ankara Kulübü Derneği Mamak Şube Başkanı Habib Şeker ve Kadın Kolları Başkanı Sultan Ulaş ev sahipliğinde yapılan geceye Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr.Metin Özaslan, AK Parti Ankara Milletvekili adayı Ercan Kınacı, Kızılay Derneği Başkanı Ahmet Erdoğan, Ankaralılar Derneği Başkanı Osman Emir, Milet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Okumuş, Türkiye Gençlik Teşkilatı Başkanı Hakan Polat, TEMA Vakfı Ankara Şube Başkanı Mukadder Ekremoğlu, Ankara vali eski yardımcısı Selahattin Ekremoğlu, Mamak ASKİ Bölge Başkanı İsa Uzunoğlu katıldı.

-ŞEHİT YAKINLARINI UNUTMUYORUZ-

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, şehitlerin anne ve babalarının ellerini öptüğünü belirterek, “Ülkemizin güvenliği ve huzuru için evlatları şehit olan aileler için ne yapsak azdır. Ankara Kulübü Derneği olarak Gazi ve Şehitlerimizi asla unutmayarak önümüzdeki günlerde de projeler sunacağız. Hatta 20 kişilik bir avukat grubu oluşturduk bu avukat grubu şehit ailelerine ve birinci derece yakınlarına ücretsiz hizmet edecektir. Bir bu kadar psikolog  grubumuz aynı şekilde şehit yakınlarına hizmet verecektir” dedi.

Ankara Kulübü Derneği Mamak Şube Başkanı Habib Şeker ise şehitlerin emaneti olan ailelerine en iyi şekilde sahip çıkmanın millet ve devlet olarak üzerlerine düşen bir sorumluluk olduğunu ifade etti. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@