Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: Failleri İle Azmettiricilerinin Tespit Edilmesi İçin Çalışmalarımızın Aralıksız Devam Ediyor

ANKARA(ANKA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara’da meydana gelen ter...

Haberler 11.10.2015, 21:40
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: Failleri İle Azmettiricilerinin Tespit Edilmesi İçin Çalışmalarımızın Aralıksız Devam Ediyor

ANKARA(ANKA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin 6 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve 13 Cumhuriyet Savcısının aralıksız olarak çalışmalarını yürüttüğünü belirterek, “Menfur patlamanın failleri ile azmettiricilerinin tespit edilerek yüce Türk Yargısı önüne çıkartılması için çalışmalarımızın aralıksız devam ettiği kamuoyuna saygı ile duyurulur” açıklamasında bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

10 Ekim saat 10.05 sıralarında Ankara Garı civarında meydana gelen ve milleti derin üzüntüye boğan terör saldırısı ile ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığının olayı haber alır almaz derhal harekete geçerek patlamaların meydana geldiği bölgeye 2 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ile 5 Cumhuriyet Savcısı görevlendirdiği belirtildi.

Olay yerinde delil toplama, delillerin karartılması ihtimalini ortadan kaldırma ve vefat eden vatandaşları kimlik bilgilerinin tespiti ile Adli Tıp Kurumuna sevk etme işlemlerinin başlatıldığı kaydedilen açıklamada, “Bunun yanı sıra 4 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve 8 Cumhuriyet Savcısının katılımı ile adliye sarayında oluşturulan kriz ekibi de yeterli sayıda katip ve yardımcı personel ile beraber Ankara’nın muhtelif hastanelerine yaralı olarak gönderildikten sonra hastanelerde vefat eden vatandaşlarımızın kimlik tespitleri, ölü muayeneleri ve adli tıp kurumuna sevk işlemlerini gerçekleştirmek üzere görevlendirilmişlerdir” denildi.

 

-“KARIŞIKLIKLARA SEBEBİYET VERMEMEK ADINA DNA ÇALIŞMALARI EŞ ZAMANLI OLARAK YÜRÜTÜLMEKTEDİR”-

 

Toplam 6 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve 13 Cumhuriyet Savcısı olayın akabinde harekete geçerek hiç ara vermeden delil toplama, otopsi ve cenazelerin teslimi işlemlerini yerine getirdiği kaydedilen açıklamada, “Çalışmalarımız yaklaşık 35 saatten beri hiç ara vermeksizin devam etmektedir. Aralıksız çalışmaları sebebiyle yorulan Cumhuriyet Savcısı ve yardımcı personelimizin yerine saat 02.00’da hazır tutulan ikinci ekibimiz görevi devralmıştır. Bu şekilde nöbet değişimleri sağlanarak çalışmalarımız kesintisiz şekilde devam edecektir. Bu saat itibariyle ölen vatandaşlarımızdan 75’inin kesin kimlik bilgileri tespit edilmiş ve otopsi işlemleri tamamlanarak yakınlarına teslimi sağlanmıştır. Geri kalan cenazeler üzerinde kimlik tespiti ve otopsi işlemleri devam etmekte olup en kısa sürede tamamlanarak yakınlarına teslimi sağlanacaktır. Bununla birlikte ileride karışıklıklara sebebiyet vermemek adına otopsi işlemlerinin yanında cenazelerin bir kısmı üzerinde ayrıca DNA çalışmaları eş zamanlı olarak yürütülmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olarak hem delil toplama, hem otopsi ve cenazelerin teslimi, hem de kimlik tespiti çalışmalarının aralıksız olarak sürdürüldüğü aktarılan açıklamada, “Menfur patlamanın failleri ile azmettiricilerinin tespit edilerek yüce Türk Yargısı önüne çıkartılması için çalışmalarımızın aralıksız devam ettiği kamuoyuna saygı ile duyurulur. Menfur olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@